Makedon Büyükelçi Manasijevski Soyer’i ziyaret etti

Kuzey Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ziyarette Kuzey Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Aktan Ago, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Onur Eryüce, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya, İZFAŞ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Tuğçe Cumalıoğlu yer aldı.

“Makedonya’da bir fuarı İzmir olarak organize etmeyi planlıyoruz

İzmir’in Balkanların en büyük şehri olduğunu söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Bu anlamda önemli bir merkez. İki projemiz var. Makedonya’da bir fuarı İzmir olarak organize etmeyi planlıyoruz. İkincisi Üsküp’te büyük bir park açılışı olacak. İçine Atatürk heykeli yerleştirilecek. Ticari ilişkileri geliştirmek ve halkları yakınlaştırmak çok önemli. Birçok projemiz var. Sizler de katılıyorsunuz etkinliklerimize. Bunları daha fazla büyütelim. Halklar yakınlaşınca ticaret kendiliğinden gelişecektir. Makedonya Fahri Konsolosluğu’nun İzmir’de açılacak olması çok önemli. İlişkiler çok daha hızlanacak ve gelişecek” diye konuştu.

Büyükelçi Jovan Manasijevski, “Halklarımız birbirine çok benziyor. Mustafa Kemal Atatürk, Makedonya’nın bir evladıdır” dedi.

Haber Merkezi

Makedon Büyükelçi Manasijevski Soyer’i ziyaret etti

Yorumlar kapalı.