Manisa’da Dere Temizliği

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Durasıllı Mahallesinde 2 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışma neticesinde su akışı sağlıklı hale getirilerek, taşkın tehdidi ortadan kaldırıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçede dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Salihli’ye bağlı Durasıllı Mahallesinde 2 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışmada dere tabanı ve kenarları temizlendi, derede biriken çöpler toplandı ve suyun akışı sağlıklı hale getirildi. Yapılan çalışma ile dere etrafındaki tarım arazilerinin, araç sürücülerinin ve yayaların taşkınlardan olumsuz etkilenmemesi adına önlem alındı.

Mahalle muhtarı Ali Demirer, “MASKİ ekipleri mahallemizdeki derede biriken çöpleri topladı, kenarlarındaki otları temizledi. Ekipler çok güzel çalıştı. Çok memnun kaldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür ederiz” dedi.

İHA

Manisa’da Dere Temizliği

Yorumlar kapalı.