Mansur Yavaş, adaylık başvurusunu yaptı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde tekrar aday olabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Binası'nda başvuruda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yavaş, başvurusu sonrasında yaptığı açıklamada emeği geçen herkese teşekkür ederken, Ankara halkına kendisini bir kez daha emanet ettiğini ifade etti.

Yavaş’ın il binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

“Seçimlerden önce bir zihniyet değişikliği yapacağımızın ve tarafsız bir şekilde Ankara halkına hizmet edeceğimizin sözünü vermiştik. ‘Proje nedir?’ diye soranlara da aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımızı yine Ankara’ya harcamak diye açıklamıştık. Örnek alındık, karşılığında dünya çapında ödüller de aldık. Ankara’nın dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermeyi amaçladık, bunu yapmaya da devam edeceğiz.

En büyük amacımız beton bloklara değil güneşe, halka öncelik veren yönetimimiz aynı şekilde devam edecek. Artık Belediye Meclisi’nde bugüne kadar gördüğünüz şeyleri görmek istemiyoruz. Çoğunluk alınca demokratik olmayan kararlar almayacağız. Şimdiye kadar topal ördek olarak adlandırıldık ama hiçbir zaman şikayet etmedik.

Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir kent haline getirmeye devam ediyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum, kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum.”

Yavaş, İYİ Parti ile olası bir ittifak konusuna da değinerek, “Şimdiye kadar Millet İttifakı belediye başkanları olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Biz yine beraber çalışmayı sürdürmek isteriz ama takdir kendilerinindir, takdir Ankara halkınındır” yanıtını verdi.

Haber Merkezi

Mansur Yavaş, adaylık başvurusunu yaptı!

Yorumlar kapalı.