Menderes ve Aliağa’da soğutma çalışmaları devam ediyor

İzmir'in Aliağa ve Menderes ilçelerinin ormanlık alanlarında çıkan yangınlar dün akşam kontrol altın alındı, bugün de iki bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her iki ilçedeki yangınlar da, dün saat 13.45 sıralarında meydana geldi. Aliağa’da Çaltılıdere, Menderes’te de Oğlananası mevkiindeki yangınları söndürmek için İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri seferber oldu. Alevlere toplam 8 uçak, 11 helikopter, 52 arazöz, 18 su ikmal aracı, 17 iş makinesi, 8 ilk müdahale ekibi ve 660 personel müdahale etti. Menderes’teki yangında İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 personel yangından etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Yaralanan personellerden 2’si tedavilerinin ardından taburcu edilirken, 1 personelin serviste, 1 personelin de yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Aliağa’daki yangın ise bir tatil sitesinde 4 eve hasar verirken, evlerden 1’i tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Her iki yangın da akşam saatlerinde kontrol altına alınırken, bölgede soğutma çalışmaları başlatıldı.
menderes ve aliagada sogutma calismalari devam ediyor aw932047 02

Öte yandan, yangının kontrol altına alınmasının ardından yangının etkilediği alanlarda yürütülen soğutma çalışmaları, günün aydınlanmasıyla birlikte havadan sürdürüldü. Yangın bölgelerinde hala uçak ve helikopterlerin soğutma çalışmalarına destek verdiği öğrenildi.

İHA

Menderes ve Aliağa’da soğutma çalışmaları devam ediyor

Yorumlar kapalı.