Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre ülkenin birçok şehrinde bugün de sağanak yağış etkisi sürecek. Yağışlar haftanın ilk gününde de kendini gösterecek.

İzmir hava durumu bugün nasıl olacak?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı. Bir süredir ülke genelinde etkili olan sağanak yağışın bugün de yurdun birçok şehrinde devam edeceği öngörüldü. Haftanın ilk gününde ise yağışlar etki alanını daralttı fakat yurdun iç kesimlerinde kendini gösterecek.

Birçok şehir uyarıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Giresun ve Artvin çevrelerinin aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar Mevkii, Sakarya, Isparta, Kayseri, Kırşehir ve Nevşehir çevreleri ile Konya’nın kuzey ve batısı ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Haber Merkezi

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Yorumlar kapalı.