Meteoroloji Açıkladı: 2 Haziran’da İzmir’de en az ve en çok yağış alan ilçeler…

İzmir bir süredir yoğun yağış alıyor. Dün İzmir'de bir çok bölgeden gelen sel manzaraları şaşırtmıştı. Bugün de bölgesel olarak sel ve afet uyarısı yapan meteroloji ilçe ilçe İzmir'de en az ve en çok yağış alan noktaları açıkladı. En Çok Ödemiş ve Bozdağ'da yağmur yağdı. İkinci sırada da Konak ve Bayraklı var.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demet Gürgen/ Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Haziran’da İzmir’in ilçelerinde  gerçekleşen toplam yağış miktarlarını açıkladı.

Dün 2 Haziran 2023’te Ödemiş ve Bozdağ Kayak Merkezi, bu dönemde rekor bir yağış miktarı olan 54,6 mm ile öne çıktı.   Ödemiş’in yanı sıra, Bayraklı ilçesi de dikkate değer bir yağış miktarı olan 37,9 mm ile listeye ikinci sıradan girdi.

meteroloji acikladi dun izmirde en az ve en cok yagis alan ilceler 0x0 1685709869765

Konak’ta rekor yağış

Dün Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın yer aldığı Konak ilçesi ise 35,2 mm yağış alarak üçüncü sırayı aldı. Konak, İzmir’in merkezi bir noktasında bulunduğu için bu yağış miktarı şehir genelinde çok fazla hissedildi. Kemeraltı, Çankaya ve çukurda kalan semtlerde biriken sular hayatı olumsuz etkiledi.

Bunun yanı sıra, Bornova ilçesinde de 30,5 mm yağış kaydedildi.  

Diğer ilçeler arasında da çeşitli yağış miktarları kaydedildi. Kınık ilçesi 24,4 mm ile dikkat çekerken, Beydağ ilçesi 20,3 mm ve Kiraz ilçesi 19,2 mm yağış aldı. Narlıdere ilçesi 15,7 mm, Balçova ilçesi 12,4 mm ve Aliağa ilçesi 12,2 mm yağış kaydetti.

Daha düşük yağış alan ilçeler hangileri?

Yağış miktarları daha düşük olan ilçeler de vardı. Karaburun ilçesi 6,8 mm, Güzelbahçe ilçesi 5,8 mm ve Selçuk ilçesi 5,8 mm yağış aldı. Diğer ilçeler arasında Çeşme, Karşıyaka, Urla, Dikili, Menemen, Foça, Bergama, Çiğli, Buca, Menderes, Torbalı, Gaziemir ve Ödemiş gibi ilçeler de yer alıyordu ve bu ilçelerde de değişen düzeylerde yağışlar kaydedildi.

 

Meteoroloji Açıkladı: 2 Haziran’da İzmir’de en az ve en çok yağış alan ilçeler…

Yorumlar kapalı.