Murat Kurum’a destek veren Eyüp Aksu’dan İmamoğlu’na ziyaret

Seçim sürecinde "Taksimetreleri kurun, geliyor Murat Kurum" diyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Aksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ve beraberindeki heyet, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Eyüp Aksu ziyaretle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Aksu paylaşımında, “İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak İstanbul Belediye Başkanlığı’na tekrardan seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu beyefendiyi makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerimizi kendisine ilettik. Ulaşım sektörümüzdeki sorunları, sıkıntıları ve çözüm önerilerimizi Sayın Başkanımızla istişare ettik” ifadelerini kullandı.

Aksu, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un 18 Şubat’ta Üsküdar’daki taksiciler buluşmasında, şunları söylemişti:

– Bize her UKOME toplantısında sahip çıkanı da bize her platformda sahip çıkanı da bize her zaman köstek olanı da Sayın Bakan’ım unutmayız. Taksiye yanlış yapanlar hiçbir zaman siyasette iflah olamadılar ama biz size sonsuz güveniyoruz. Tekrar taksimetreleri kurun, geliyor Murat Kurum.

“SİYASİ YÖNLENDİRME YAPMADIK”

Seçim sonrası 2 Nisan’da yaptığı paylaşımla İmamoğlu’nu tebrik eden Aksu, daha sonra “Bizim Taksiciler Esnaf Odası olarak ‘şu siyasi partiyi destekleyelim, esnafımız şu partiye oy versin’ gibi bir açıklamamız olmadı, olmaz. Biz siyasi yönlendirme yapmadık, yapmayız” ifadelerini kullanmıştı.

Aksu, kararların Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) yetkisinde olduğuna, İBB Meclisi’ndeki CHP çoğunluğunun bu durumu etkilemeyeceği savunmuştu.

Aksu, İBB’nin taksi sorunu konusundaki yaklaşımına yönelik de “Şu anda hiçbir öngörüm yok. Bakacağız, göreceğiz” demişti.

UKOME’nin yapısında Resmi Gazete’de 19 Şubat 2020 tarihinde yayımlanan yönetmelikle değişikliğe gidilmişti. Çoğunluk İBB’den alınıp hükümete geçmiş, karar almada inisayitif merkezi yönetime verilmişti.

İBB’nin yeni taksi teklifleri defalarca reddedilmişti.

HABER MERKEZİ

Murat Kurum’a destek veren Eyüp Aksu’dan İmamoğlu’na ziyaret

Yorumlar kapalı.