Nazım Hikmet ölümünün 60. yılında Dikili’de Anıldı

Dikili Belediyesi tarafından Memleket Şairi Nazım Hikmet Ran Vefatının 60. yıl dönümünde anıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dikili Belediyesi ve Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı işbirliği ile Nazım Hikmet Parkı’nda düzenlenen “Nazım’ı Anıyoruz” konulu anma programında  sanatçı Hilmi Yarayıcı usta şairden eserler seslendirirken çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi. Nazım Hikmet  heykeline karanfil bırakılmasından sonra  Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz açılış konuşması  yaptı.

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı  Yönetim Kurulu Üyesi, araştırmacı, gazeteci, yazar Barış Pehlivan “Nazım’ın Davası” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

İsminin Yaşadığı Parkta Anıldı

Nazım Hikmet’i anma programına ev sahipliği yapmamın gururunu yaşadığını söyleyen Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, “Bu akşam yaşamı boyunca memleket sevdasını yüreğinde taşımış, eserleri dünya dillerine çevrilmiş değerli şairimiz Nazım Hikmet’i  ölümsüzlüğünün 60. yılında ismini yaşattığımız bu güzel parkta anmak için bir araya geldik.  Bu anlamlı geceye önemli katkılar sunan basınımızın korkusuz kalemlerinden gazeteci kardeşimiz Barış Pehlivan’a  ve Nazım Hikmet’in değerli eserlerini seslendiren geçmiş dönem milletvekilimiz, parti meclisi üyemiz, sanatçı Hilmi Yarayıcı’ya sonsuz teşekkürlerimi  sunuyorum.  Her zaman dayanışma içerisinde olduğumuz  Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ile iş birliğimizi sürdürmeye ve güneşin sofrasında buluşmaya devam edeceğiz. Büyük usta, mavi gözlü dev Nazım Hikmet’i bir kez daha saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

Nazım Hikmet ölümünün 60. yılında Dikili’de Anıldı

Yorumlar kapalı.