Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk” Resim Yarışması birincisi Çiğli’den

İzmir Çiğli Fen Lisesinden Şebnem Güleç “Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk" Resim Yarışmasında birinci oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve Aselsan işbirliğinde gerçekleştirilen “Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk” Resim Yarışmasında İzmir Çiğli Fen Lisesinden 9.sınıf öğrencisi Şebnem Güleç birinci oldu.

Öğrencileri temiz, sürdürülebilir ve çevreci bir gelecek hayal etmeleri konusunda heveslendirmek amacıyla Dünya Çevre Günü kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen “Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk” temalı resim yarışmasında birincilik ödülünü İzmir Çiğli Fen Lisesinden 9. sınıf öğrencisi Şebnem Güleç, ikincilik ödülünü Kocaeli Özel Murat Yıldırım Fen Lisesi 9. sınıf öğrencisi Murat Çağrı Bilgin ve Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencisi Zeynep Rabia Uzbakar kazandı. Aselsan’ın 2050 yılı için net sıfır emisyonu hedefleyerek düzenlediği yarışma konusu iklim değişikliği üzerine belirlendi. Mükemmeli hedefleyerek gençlerin farkındalığını arttırmak ve sürekli gelişmelerini teşvik etmek için çalışan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve Aselsan arasında geliştirilen iş birliği ile gençler, ülkemizin en önemli konularından birisi olan iklim değişikliği üzerine çalıştı. 6.düzenlenen yarışmada İzmir Çiğli Fen Lisesinden 9.sınıf öğrencisi Şebnem Güleç birinci oldu.

Haber Merkezi

Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk” Resim Yarışması birincisi Çiğli’den

Yorumlar kapalı.