Ödemişli Yazar Anıl Can Uğuz Kim Milyoner Olmak İster’de yarıştı

100.000 TL'lik soruyu bilen ve 200.000 TL'lik soruyu açtıran Uğuz, bu soruya doğru cevap veremedi ve 30.000 TL kazanarak yarışmadan ayrıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anıl Can Uğuz kimdir?

6 Mayıs 1993 tarihinde İzmir Ödemiş’te dünyaya geldi. Üniversiteye giriş sınavlarında Türkiye’de 264. olarak Yeditepe Üniversitesi Tam Burslu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümüne yerleşti. İncire Ağıt isimli şiir dosyası Ali Rıza Erten ve Arkadaş Zekai Özger şiir yarışmalarında başarı ödülüne layık görüldü. Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri, Mihri Hatun Şiir Yarışması, Her Hastalık Bir Hikayedir Öykü Ödülü, Mübadele Öyküleri Yarışması, Orhan Kemal Öykü Ödülü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Farkında Mısınız Kısa Film Yarışması, Yeditepe Üniversitesi Yaratıcı Öykü ve Şiir Yarışması, Almanya Büyükelçiliği Sığınmacı Konulu Kısa Film Yarışması, Marmaris Kısa Film Festivali, Antakya Film Festivali, Altkitap öykü ödülü, TDK Dilimiz Kimliğimizdir Kısa Film Yarışması, Çalışma Bakanlığı Sosyal Diyalog Kısa Film Yarışması, SOBE Otizm Vakfı Slogan Yarışması gibi organizasyonlarda çeşitli dereceler elde etti.

Şiirleri; Pen International, Varlık, Yasakmeyve gibi dergilerde yayımlandı ve İngilizce ve Norveççeye çevrildi.Yayınevleri için lise düzeyinde Türkçe ve edebiyat soruları hazırladı. Doğan Kitap Yayınevi’nden iki romanı Kalbimde Çivilerle Uyumuş Gibiyim Aynadaki Masallar yayımlandı. İlk romanı olan Kalbimde Çivilerle Uyumuş Gibiyim ile Attila İlhan Roman Ödülü’nü aldı.

Haber Merkezi

 

Ödemişli Yazar Anıl Can Uğuz Kim Milyoner Olmak İster’de yarıştı

Yorumlar kapalı.