Ödemiş’te Erik ve Kiraz Pazarı’nda yeni sezon başladı

Ödemiş'te   Mendegüme Toptan Erik ve Kiraz Pazarı'nda  Aydın ve İzmir yaylalarından gelen erik ve kirazlar dünyaya yayılıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Ödemiş ve Aydın Köşk’ün yaylalarının kesiştiği Aydın Dağları üzerinde yer alan köylerinde yetişen eşsiz güzellikteki ihracat ürünü erik ve kiraz için oluşturulan toptan pazarda 2023 sezonu başladı.

Her yıl köylerinde kurulan toptan erik ve kiraz pazarında binlerce üretici ile ihracatçının buluştuğunu belirten Hamaköy Muhtarı Mehmet Gelen, bölgedeki köylerin üreticilerinin emeklerinin bu pazarda değerlendiğini belirtti. Geçen yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bölgede kurulan soğuk hava deposunun da hizmet verdiğini belirten Muhtar Gelen “Mendegüme bölgesindeki ihracat ürünü erik ve kirazların hasadı başladı. 2020 yılından bu yana üretici ve tüccar bu pazarda aracısız buluşuyor. Pazarın hem üretim merkezinde olması hem de üretici ile tüccarın aracı olmadan buluşması pazara olan ilgiyi arttırıyor. Aynı zamanda ürünlerde fiyat dengesinin korunmasında büyük önem taşıyan toptan pazara İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Denizli, Aydın ve Manisa bölgelerinden çok sayıda alıcı geliyor” diyerek toptan pazara destek verenlere teşekkür edip kaliteli mal almak isteyen tüccarları da köylerine davet etti.

İHA

Ödemiş’te Erik ve Kiraz Pazarı’nda yeni sezon başladı

Yorumlar kapalı.