“Okullarda imam protokolü” Meclis gündeminde

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, “okullarda imam” protokolünü Meclis gündemine taşıdı. Görevlendirmenin gerekçesini sordu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” hakkında Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yanıtlanmasını istediği soruları yazılı önerge olarak TBMM Başkanlığı’na  verdi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında imzalanan protokolün içeriği konusunda kamuoyuna bir açıklama yapılmadığını vurgulayan Süllü, “Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” 27/04/2023 tarihinde yürürlüğe girdiği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 23/05/2023 tarihli yazısı ile uygulamaya konulduğu duyurulmuştur. Söz konusu protokolün içeriği konusunda detaylı bilgi kamuoyu ile paylaşılmamıştır” dedi. Okullarda görevli rehber öğretmenler bulunurken ve onca rehber öğretmenin atama beklediğini belirten Süllü, “İl Müftülüğü personelinin okullarda faaliyet yürütecek olması eğitim sendikaları tarafından sorgulanmıştır” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

“Okullarda imam protokolü” Meclis gündeminde

Yorumlar kapalı.