Okuyunca ‘yok artık’ diyeceksiniz: Tokat terapisi cinayeti!

Birleşik Krallık'ta "tokat terapisi" olarak bilinen yöntemi uygulayan bir alternatif tıpçı, 7 yıl önce hayatını kaybeden bir kadının ölümünden sorumlu tutularak tutuklandı. Şeker hastası olan 71 yaşındaki Danielle Carr-Goman, tedavi amacıyla katıldığı tokat terapisi seanslarının ardından bir daha geri dönmedi.

Okuyunca 'yok artık' diyeceksiniz: Tokat terapisi cinayeti!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wiltshire polisinin yaptığı açıklamaya göre, Çin asıllı ABD’li alternatif tıpçı Hongchi Xiao, 2016’da Carr-Goman’ın ölümünde ağır ihmalden kaynaklı cinayetle suçlanıyor. Xiao’nun, Avustralya’da bulunduğu sırada Birleşik Krallık’tan gelen iade talebi üzerine ülkeye teslim edildiği belirtildi.

Danielle Carr-Goman’ın ölümünün ardındaki terapiyi organize eden Xiao’nun duruşması, bugün Salisbury’deki sulh ceza mahkemesinde görülecek. Bu olay, alternatif tıp yöntemlerine yönelik güvenlik ve etik konularını gündeme getirdi.

Fransa’da doğan ve 21 yaşında Birleşik Krallık’a taşınan Carr-Goman’ın diyabet teşhisi konulduktan sonra iğne korkusu nedeniyle zorlandığı ve alternatif yöntemlere başvurduğu belirtildi. Oğlu Matthew Carr-Goman, annesinin hastalıktan kurtulmak ve hayatını dolu dizgin yaşamak için çaba harcadığını ifade etti.

TOKAT TERAPİSİ NEDİR?

Vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olduğu iddia edilen paida lajin terapisi, hastalara ya tokat atılmasını ya da kendilerinin tokatlamasını içerir. Terapinin ardından vücutta morarmalar veya kanamalar görülebilir. Bilimsel bir dayanağı olmayan bu yöntem, uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Haber Merkezi

 

Okuyunca ‘yok artık’ diyeceksiniz: Tokat terapisi cinayeti!

Yorumlar kapalı.