Övünç Demir’in adaylık açıklaması mitinge dönüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı’nda dün akşam önemli anlar yaşandı. Övünç Demir'in adaylık açıklaması mitinge dönüştü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı’nda dün akşam önemli anlar yaşandı. Övünç Demir, Torbalı Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıklayarak CHP İlçe Başkanlığı’na dosyasını teslim etti. Övünç Demir’i bu anlarda yalnız bırakmak istemeyen çok sayıda partili, ilçe binası önüne akın etti. Övünç Demir, kendisini desteklemek isteyen partililere seslenmek için kürsüye çıkınca, atmosfer adeta bir mitinge dönüştü. Çok sayıda partili vatandaşın yanı sıra CHP Genel Merkezi ve CHP İl Yönetimi’nden de önemli isimlerin Övünç Demir’e destek için geldiği görüldü. Demir, konuşmasının ardından CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat’a dosyasını teslim etti.

KONUŞMASINA TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLADI

Konuşmasına; kendisini bu zamana kadar destekleyen herkese ve açıklamasını dinlemeye gelenlere teşekkür ederek başlayan CHP Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı Övünç Demir, “Üniversiteye gidiyordum. Bir gece sabaha kadar uyumadım. Dedim ki ben Torbalı’ya döneceğim ve 2019’da da belediye başkanı olacağım o minvalde hayatımı programladım. Beni tanıyanlar bilir, önüme hep hedefler koyarım, o hedefler uğruna da gece gündüz uyumam çalışırım. Kısmet değilmiş Allah rahmet eylesin İsmail Başkanımız aday oldu. İyi ki de o olmuş, eğer görevi ben almış olsaydım ve İsmail Uygur’u kaybetseydik onun da vicdan azabını çok yaşardım. Siyaset böyledir, hakkınız yenilir veya siz hakkınızın yenildiğini düşünürsünüz, mağdur olursunuz, iftiralar atılır, yalanlar söylenir, bu iftiralar ve yalanlar bazen haddini aşar ama siz kendinizden, hedeflerinizden ve yapmak istediklerinizden emin olduğunuz sürece sizi kimse hedeflerinizden döndüremez. Ben de böyle bir süreç yaşadım. Çoğu zaman hakkımın yendiğini düşündüm ama bildiğim tek bir şey vardı; Torbalı’ya hizmet etmek için gece gündüz uyumadan, uyutmadan sizleri örgütleyip sokak sokak, kapı kapı gezmek gerekiyordu. Ne gerekiyorsa onu yapmaya hep birlikte gayret gösterdik. Biliyorsunuz İlçe Başkanlığı sürecimiz oldu. Bu süreçte elimizden geldiğince örgütümüzü örgütlemeye çalıştık. 439 sandık görevlisi, 117 bilişim sorumlusu, 97 okul sorumlusu, 790 müşahidimiz ve 50 avukatımızla özellikle son genel seçimde sahada CHP’nin başını öne eğdirecek hiçbir şeyin içinde bulunmadık, bir oyun peşime düştük ve bundan sonra da o bir oyun peşine düşeceğimize buradan sizlere söz veriyorum” şeklinde konuştu.

“DANSÖZ OYNATANLAR DEĞİL ZEYBEK OYNAYANLAR KAZANACAK”

Demir açıklamasının devamında ise; “Biliyorsunuz ki başka aday adaylarımız da var. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Biz onlarla rakip değiliz, böyle bir algı yaratılmaya çalışılmasından son derece rahatsız oluyorum. Biz bir aileyiz. CHP o kadar büyük bir aile ki, CHP’nin kadrolarından belediye başkanı da çıkar, belediye meclis üyesi de çıkar, milletvekili de çıkar. Bizim burada birliğimizi beraberliğimizi bozacak şeylerden kaçınmamız lazım. Buradan diğer aday adayı arkadaşlarımıza da bir selam göndermek istiyorum. Onlar bizim kardeşlerimiz bu süreç bitince hep beraber kol kola girip birlikte partimizi yerelde tekrardan iktidara taşıyacağız. Size şunun sözünü vermek istiyorum. Bu çok içime dokunmuştu. 28 Mayıs akşamı şu meydanda zafer işaretleriyle Arapça nidalar atan Suriyeliler vardı. Biz mührü elimize aldığımızda bu meydanlarda onlar olmayacak. Burada Torbalı’da yaşayanlar, Torbalılı hemşehrilerimiz olacak. Biliyorum ki; Torbalılılar, Belediye Başkanlık mührünü dansöz oynatanlara değil,  zeybek oynayanlara verecek. Sözlerimi bir arkadaşımdan gelen bir mesajla noktalamak istiyorum. ‘Olduğu kadar deyip, hiç bırakmadık. Belki yine olmaz demedik, pes etmedik, kaç mahalleden geçtik kim bilir? Olacağı kadar diyerek her gün yeni bir serüven içi çabaladık. Sözümüzü iddialarımızı, Torbalımız için hayallerimizi bıkmadan usanmadan kapı kapı anlattık. Bugün yeni bir başlangıç ve alın terinin iktidarı içi buradayız. Ben Göllüce’de yağan yağmurla karışan, Atatürk Mahallemizde halaya dururken alnınızdan akan tere sahip çıkacağım. O Alınteri 31 Mart akşamı Torbalı’da iktidar olacak. Hepinizi saygı ile sevgi ile muhabbetle selamlıyorum. Hepinizin ayağına sağlık” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ İSİMLER DESTEK VERDİ

Demir’in açıklamasına yüzlerce Torbalılının ve ilçede faaliyet gösteren onlarca STK temsilcisinin yanı sıra CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat, CHP Torbalı İlçe Kadın Kolları Başkanı Ülkü Ece, CHP Torbalı Gençlik Kolları Başkanı Canberk Genç, CHP 28’inci Dönem İzmir Milletvekili Adayı Sefer İpekli, şimdiki ve önceki dönem CHP Torbalı İlçe Yöneticileri, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri Özkan Tice ve Ekincan Aksoy, CHP Spor Üst Kurulu Üyesi Kemal Özdönmez, CHP Gençlik Kolları MYK Üyeleri Akın Geyik ve Akın Kanmaz, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları İsmet Basmacı, Fikret Yıldız ve Haydar Göktepe, CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Burak Kotan, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, CHP Menderes İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ekrem Cınık, Buca Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Çakır, Karabağlar Belediye Meclisi Üyesi İnan Karakoyun, Narlıdere Belediye Meclisi Üyesi Erman Üzüm ve CHP Önceki Dönem İl Başkan Yardımcısı Yasin Ergül de yer aldı.

Haber Merkezi

ovunc demirin adaylik aciklamasi mitinge donustu d6aae1fc 5c56 4163 b011 60af37b30181

Övünç Demir’in adaylık açıklaması mitinge dönüştü

Yorumlar kapalı.