Oyun bağımlısı çocuk servet harcadı

Çin'de, bir oyun bağımlısı çocuk, annesinin banka kartını kullanarak oynadığı oyunda 64 bin dolarlık (yaklaşık 1.5 milyon TL) harcama yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’de, bir oyun bağımlısı çocuk, annesinin banka kartını kullanarak oynadığı oyunda 64 bin dolarlık (yaklaşık 1.5 milyon TL) harcama yaptı. 13 yaşındaki kız çocuğu, cep telefonunda oynadığı oyunda annesinin banka kartı numarası ve şifresiyle “oyun içi satın alma” işlemleri gerçekleştirdi. Gong Yiwang adlı anne, durumu okul müdürünün mesajıyla öğrendi.

New York Post’un haberine göre, anne Gong Yiwang, okul müdürünün kendisine “Banka hesabınızı kontrol etmek isterseniz” dediğini söylemiştir. Anne, banka hesabını kontrol ettiğinde yaklaşık 64 bin doların eksik olduğunu ve hesapta sadece 7 cent kaldığını görmüştür. Anne, kızının son 5 ay içinde 64 bin dolar harcadığını bu şekilde öğrendi

Yerel medya kuruluşlarına konuşan Yiwang, “13 yaşındaki bir kızın bunu yapabileceğini hiç düşünmezdim. Şok içindeyim, başım patlayacak gibi hissediyorum” şeklinde yorumladı. Kadın, kızının Ocak ayından Mayıs ayına kadar hem oyunda yeni hesaplar açmak için hem de oyun içi satın almalar yapmak için bu parayı harcadığını belirtmiş ve yetkililere şikayette bulundu.

Yiwang, “Kızım parayı nereden aldığını bilmediğini söyledi. Sadece benim banka hesabımın bu cep telefonuyla eşleştirildiğini biliyordu. Ancak daha sonra öfkelenince bildirimlerin ve mesajların kızım tarafından kasıtlı olarak silindiğini öğrendim” ifadelerini kullandı.

Kızın ismi açıklanmadı, ancak arkadaşlarına da para gönderdiği belirtilmiştir. Kız, “Eğer onlara para göndermezsem, bütün gün beni rahatsız ederlerdi. Öğretmene onları şikayet etseydim, aileme durumu anlatmalarından korktum” dedi.

Endişeli aile, kızlarının oyun bağımlılığını azaltmak için önlem almaya başladıklarını belirtti.

Haber Merkezi

Oyun bağımlısı çocuk servet harcadı

Yorumlar kapalı.