Özel’den il ve ilçe başkanlarına “belediye yönetimi” uyarısı!  “İşin içinden çıkamayız”

Ankara'da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'Ben belediyeyi yöneteceğim. İl ve İlçe başkanlarının talepleri şöyle olacak. Bunlara girdik mi, işin içinden çıkmak zor olacak' şeklinde konuştu.

ozel-den-belediye-baskanlarinin-elini-guclendiren-aciklama-il-ve-ilce-baskanlarimiz-belediyeyi-ben-yonetecegim-derse-icinden-cikamayiz-180496_news_big
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Ankara’daki Belediye Başkanları Çalıştayı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Özel göreve seçilen belediye başkanlarına partinin il ve ilçe başkanlarının baskı yapmasının önüne kesecek şu açıklamayı yaptı: “Ben şurayı yıllar sonra kazanan il başkanıyım. Allah senden razı olsun. Emeklerini biliyoruz ve büyük bir saygı duyuyoruz. Ama belediyeyi ben yöneteceğim. İl ve İlçe başkanlarının talepleri şöyle olacak. Bunlara girdik mi, içinden çıkamayacağız. Belediye başkanlarımız parti aidiyetlerini unutmadan, kamu görevi yaptıklarının bilinciyle çalışacaklar. Bu 4 yıllık süreçti şunun sınavını verecekseniz. Manisa’yı kazanan İl Başkanı olmak İhsan Alper için onur vericidir. Tarih bunu yazmayacak. Tarih CHP’yi iktidar yapan il başkanı mı oldunuz? Yoksa 4 yıl boyunca belediyelerle ilgili planlamayı doğru yapamayıp tarihi fırsatı kaçırıp elinize yüzünüze mı bulaştırdınız? Ona bakacak” dedi.

Özel şöyle konuştu: “O yüzden sabah yataktan kalkarken sizden ricam belediyeyi kazanmış muzaffer komutan olarak tadını çıkarmaya giderek değil. 4 yıl sonraki büyük mücadelenin ilk günlerini yaşayan, enerjisi olan, özgüveni tam ve büyük zafer için şu anda çalışmak zorunda olan neferler olarak kalkın yataktan. Ben her sabah yataktan bu niyetle kalkıyorum. Ne adaysız olurdu? Ne örgütsüz olurdu. Ege’de kıyıların partisi diyenler hattı Ankara’ya kadar getirdi. Artık Karadeniz’de CHP’li koca koca il belediyeleri var. Ama ne benim ne de kazanan başkanların kibre kapılmaya, kendimize tarihi bir başarı elde etmiş muzaffer kahramanlar gibi bakmaya hakkımız yok. Tarihi başarıyı günü gelince göreceğiz. Tarihi görevi sırtına bindirilmiş parti emekçileri, kamu görevlileriyle karşı karşıyayız.”

GENEL VE YEREL YÖNETİMİN KAPIŞMASI MİLLETE KAYBETİRİR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştireceğini hatırlatan Özel, “Bu çalıştayda çıkan sonuçları ileteceğim. Şu sorumlulukla davranacağım. Türkiye’nin yüzde 80’ine yerel yönetim hizmeti veriyoruz.  Türkiye çok büyük bir sıkıntının içinde. Yoksulluk var, işsizlik var. Ekonomik krizlerin, sosyal krizlere dönüşme potansiyeli var. Milletin yetki verdiği iki kişi var. Birisi genel yönetim yetkisini kullananlar, diğeri yerel yönetim yetkisini kullananlar. Bu iki yapının çatışması, sürtüşmesi, kapışması millete kaybettirir. Yurt dışından bulunmuş hazır fonların Türkiye’de hizmete sunulmaması, bir inadın kurbanı edilmesi milletimize kaybettirir. Millet böyle hataları affetmez. Kim kibre kapılırsa ona hesap sorar. Sizlerin masalarda çalışarak ortaklaştıracağınız taleplerden olması gereken öncelikleri belirleyeceğiz. Parti Meclisimizin, MYK’mızın, Parti grubumuzun bize toplam siyaset üzerinden yaptığı okumaları billurlaştırıp gündemimiz oluşturup nezaketle yüz yüze görüşme gerçekleştireceğiz. Ben ilerleme sağlayacağımızı, toplumdaki kutuplaşmayı kırmak için bir adım atacağımızı, bu toplumun yararına çok önemli işlerde mesafe alacağımıza yürekten inanıyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

 

Özel’den il ve ilçe başkanlarına “belediye yönetimi” uyarısı!  “İşin içinden çıkamayız”

Yorumlar kapalı.