Özkan Uğur’un veda töreninde göz yaşları sel oldu

Hayatını kaybeden MFÖ grubunun üyelerinden usta sanatçı Özkan Uğur, son yolculuğuna uğurlanıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk Kültür Merkezi’de sanatçıya veda töreni düzenlendi. Düzenlenen törene sanatçılar katılırken, Özkan Uğur’un tabutunun başına sanat hayatı boyunca yol arkadaşı olan gitarı konuldu. Usta sanatçı için şimdi Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenleniyor.

Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zafer Alagöz, Çağla Şikel, Yılmaz Erdoğan, Ozan Güven, Cem Yılmaz ve çok sayıda sanatçı katıldı.

ozkan ugurun veda toreninde goz yaslari sel oldu 1689065651695 aa 20230711 31646909 31646908 sanatci ozkan ugur icin akmde toren duzenleniyor scaled
Uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığının ardından 69 yaşında vefat eden sanatçı Özkan Uğur için Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) tören düzenlendi. ( Murat Şengül – Anadolu Ajansı )

Salonda sanatçıların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Uğur’la ilgili videonun ardından herkes ayağa kalkıp alkışlarken Cem Yılmaz oturduğu yerde zor anlar yaşadı.

 

Özkan Uğur için düzenlenen törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy,

“Hem müziğin efsanesi hem de ekranların, sinema perdesinin en doğal karakterlerinden biriydi. Geçmişte, günümüzde ve gelecekte de sanatçılarımıza örnek olacak çok değerli bir yetenekti. Böyle değerli sanatçıların yerini doldurmak maalesef çok güç oluyor. Başta değerli ailesi olmak üzere tüm sanatçılarımıza, yakın dostlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Özkan Uğur, Taksim Camii’nde kılınacak cenaze namazının arından ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

HABER MERKEZİ

Özkan Uğur’un veda töreninde göz yaşları sel oldu

Yorumlar kapalı.