“MB’nin döviz kasasını boşalttılar”

CHP MYK'nın yeni üyelerinin belirlenmesinin ardından yapılan ilk toplantıda Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığında yapıldı.   Öztrak, Merkez Bankası'nın döviz kasasının boşaltıldığını iddia etti ve 80 milyar dolar açık verildiğini söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs seçimleri sonrasında CHP’de ilk parti meclisi toplantısı MYK’nın yeni üyelerinin katılımı ile bugün gerçekleşti.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak toplantı sonrası kameralarını karşısına geçti. , Mehmet Şimşek’in yeni Hazine ve Maliye Bakanı olmasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert eleştirilerde bulundu: “14 Mayıs seçimlerinden bu yana Türk Lirası dolar karşısında yüzde 9 değer kaybetti. Döviz kurlarını ve ekonomik gidişatı iyi göstermek için kazanın dibini kazıya kazıya sonunda deldiler. Merkez Bankası’nın önceki seçimlerde 128 milyar dolarını bu seçimlerde de bunun çok daha fazlasını, Merkez Bankası’nın arka kapısından kuralsız ve denetimsiz şekilde buharlaştırdılar. Merkez Bankası’nın döviz kasasını boşalttılar.

Şimdi Erdoğan, geçmişte olmadık hakaretler ettikleri, Halk Bankası’nı dolandırmakla suçladığı isimlerden birini, Sayın Mehmet Şimşek’i dışarıdan para bulsun diye yeniden göreve getirdi. O dönem Erdoğan’ın suçlamalarının muhataplarından biri olan yeni Hazine ve Maliye Bakanı, göreve başlarken, ” Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönmekten başka bir seçeneği kalmadığını” söyledi.

“MB’nin döviz kasasını boşalttılar”

Yorumlar kapalı.