Pınar’dan 5 yeni ürün

Sürülebilir peynir pazarında % 30’luk ciro pazar payıyla lider konumda olan ve 35 ülkeye ihracat gerçekleştiren Pınar, bu alanda 5 yeni inovatif ürününü tüketicileriyle buluşturdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde sürülebilir peynir pazarına olan ilgi, geçen sene pazarın yüzde 3 büyümesiyle artışını sürdürüyor. Sürülebilir peynir pazarının lider markası Pınar, pazarda 4 kategoride toplam 22 ürünüyle tüketicilere ulaşıyor.

Pınar, büyüyen sürülebilir peynir pazarına son olarak Pınar Cheddarlı Krem Peynir 270 g, Pınar Organik Labne 180 g,Pınar Beyaz Ekstra Yumuşak 180 g,Pınar Kahvaltı Keyfi Taze Peynir 180 g ve Pınar Kahvaltı Kreması160 gürünlerini sundu.

YÜZDE 30 CİRO

Pınar’ın Nesillerin Sağlığı, Nesillerin Yarını mottosuyla; tüketicilerini 50 yıldır sağlıklı, lezzetli, yenilikçi ve kaliteli ürünlerle buluşturduğunu söyleyen Pınar Süt Pazarlama Direktörü Serpil Veral, “Pınar olarak sürülebilir peynir pazarında yüzde 30 ciro pazar payına sahibiz. Yalnızca geçen sene sürülebilir kategorisinde 21 milyon 300 bin kutu peynir satışı gerçekleştirdik. Pınar olarak Labne, Taze Peynir, Krem Peynir ve üçgen peynir de dâhil olmak üzere tüm kategorilerdeki ürünlerimizle her yıl, 100 evden 75’inin sofrasında yer alıyoruz” diye konuştu.

35 ÜLKEYE İHRACAT

Ürünlerinin yalnızca iç piyasada değil, dış pazarlarda da büyük ilgi gördüğünü belirten Serpil Veral; “Arasında Azerbaycan, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Çin, Rusya ve Körfez ülkeleri gibi farklı kıtalardan ülkelerin yer aldığı toplam 35 ülkeye sürülebilir peynir ihracatı gerçekleştiriyoruz. Kategorideki tüm ürünler ve bunlara ek olarak ülkelerin kendi geleneksel damak zevklerine özel olarak hazırlanan ürünler ihraç ediliyor. Sarımsak ve frenk soğanlı, limon cheesecake aromalı, mantarlı, kurutulmuş domatesli Labne bunlara örnek gösterilebilir. Özellikle Labne, lokomotif ürünümüz olup tüm ihracat yaptığımız pazarlarımızda öne çıkıyor” dedi.

Haber Merkezi

 

Pınar’dan 5 yeni ürün

Yorumlar kapalı.