Polonya’daki Tunç Soyer’e… Sen yoksan her şey eksik!

İzmir hafta sonu 3’ü bir arada felaketi yaşadı. Deniz kabardı, yağmur ve gelgit şehri teslim aldı. Alsancak ve Mavişehir alınan tüm önlemlere rağmen yine sular altında kaldı. İzmir’de ise Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaralar tam sarılmadan, yeni fırtına beklenirken Polonya’ya gitti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahsen Demircioğlu/YENİ İZMİR- İzmir hafta sonu 3’ü bir arada felaketi yaşadı. Deniz kabardı, yağmur ve gelgit şehri teslim aldı. Alsancak ve Mavişehir alınan tüm önlemlere rağmen yine sular altında kaldı. İzmir’de ise Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaralar tam sarılmadan, yeni fırtına beklenirken Polonya’ya gitti. Büyükşehir Belediye Başkanı Avrupa Gençlik Başkenti seçilmeyi, hemşehirlilerinin yanında olmaya tercih etti. Mavişehir’de sularla boğuşan vatandaşlar ise duruma isyan etti.

Mavişehir’de yaşayan bir vatandaş, “Ya bunlar basit şeyler. Başkan Tunç Soyer, Polonya’da, herhangi bir yemekte veya herhangi bir yerde olabilir. Belediye’nin alt kadrosu yok mu, var. Başkan’ın görevlendirdiği sağlam, güzel bir kadrosu olursa bunlar olur mu? Denetlemek bu. Herkes kendi birimini denetleyecek. İZSU, kendi birimini denetleyecek ama olay olduğu zaman değil. Mazgallar temizleniyor, kanallar temizlenmiyor.  Kanalları vidanjörle çekmezsen çamurlar nereye gidecek? İçeriye gidecek. Buraları deniz seviyesinin altında, onun için denizin temizlenmesi lazım. Ben burada inşaat yapılırken de söyledim. Ne kadar güzel göletler olabilir. Taşa yapılan yatırımdan daha aza çıkar ama maalesef bizim Türkiye’de rant meselesi bu kimin cebine kaç lira girecek. Belediye, buralara ilgisiz” dedi.

“YANIMIZDA OLMASINI İSTERDİK”

Selin getirdiği çamurdan kurtulmaya çalışan bir başka vatandaş, “Ülkede böyle bir durum varken Bakan Soyer’in orada olması çok yanlış, en azından buraya gelmeli ve bir eksiğiniz var mı diye bize sorması gerekirdi. Buraya hiçbir ekip gelmedi. Başkan Soyer’i de Mavişehir’de görmedik” diye konuştu.

Mavişehir’de cadde üzerinde tekel bayi işleten esnaf ise, “Cumartesi gecesi saat 02.30’da sular gelmeye başladı. Bütün ürünlerimiz suların altında kaldı. Belediyemiz hakkında diyecek hiç bir şeyimiz yok” demekle yetinirken, İsmail Erdoğan, “Soyer Polonya’da. Havalar şu anda soğuk olduğu için oraya tatile gitmiş olamaz. Ama yine  de Tunç Soyer’in yanımızda olmasını isterdik” dedi.

Polonya’daki Tunç Soyer’e… Sen yoksan her şey eksik!

Yorumlar kapalı.