Rotaryenler 280 öğrenciyi Ata’nın huzuruna götürdü

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, geleneksel hale getirdiği Atatürk buluşmasını Cumhuriyet'in 100. yılında da büyük bir katılım ile gerçekleştirdi.

Rotaryenler 280 öğrenciyi Ata’nın huzuruna götürdü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, geleneksel hale getirdiği Atatürk buluşmasını Cumhuriyet’in 100. yılında da büyük bir katılım ile gerçekleştirdi. Daha önce Ankara’yı ve Anıtkabir’i ziyaret etmemiş Bursa, İzmir ve Salihli’den 280 öğrenciyi Ankara’ya götürerek Ata’nın huzuruna çıkaran Rotary 2440. Bölge Federasyonu,  öğrencilerin Anıtkabir ile birlikte Meclis ve Pembe Köşkü de ziyaret etmelerini sağladı.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Dönem Guvernörü Ayda Özeren, federasyon bünyesindeki Rotary kulüplerinin sponsorluğunda her yıl Kasım ayında bu etkinliği tekrarladıklarını belirtti.

TREN İLE YOLCULUK

Bu yıl da bu organizasyonu yapmaktan son derece gururlu olduklarını ifade eden Özeren, “Bursa’dan 3 otobüs, Salihli’den ise 1 otobüs öğrenci Ankara’ya götürülürken, 80 öğrenciyi İzmir’den Ankara’da tren ile götürdük. Öğrenci seçiminde daha önce Ankara’ya hiç gitmemiş, Ata’sının huzuruna çıkmamış öğrencileri tercih ediyoruz” dedi.

Öğrencilerin en çok Anıtkabir’den etkilendiğini ifade eden Özeren, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli değeri. Onun ebedi istirahatgahını bu ülkenin her vatandaşının ziyaret etmesi, saygısını ona sunması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle çocuklara ülkemizin kurucu liderini en doğru şekilde anlatmamız gerekiyor. Rotary olarak bu gezimizin temelin de bu motivasyon yatıyor” diye konuştu.

Haber Bülteni 

Rotaryenler 280 öğrenciyi Ata’nın huzuruna götürdü

Yorumlar kapalı.