Selçuk’ta ‘Çocuk Meclisi’ kuruldu

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü öncesinde Selçuk Antik Kenti’nde yer alan Odeon’da Selçuk Çocuk Meclisi kuruldu.

Selçuk'ta 'Çocuk Meclisi' kuruldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Selçuklu çocuklar, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde tarihi bir adıma imza atarak Odeon’da meclislerini kurdular. İlk olarak Birleşmiş Milletler tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin maddelerini okuyan çocuklar hep birlikte “Çocuğum, haklarım var” dedi.

“ÇOCUKLARA SORACAĞIZ”

Selçuklu çocukların meclis heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çocuklar adına kentte atılacak adımlara Çocuk Meclisi ile birlikte karar vereceklerini belirterek, “Çocuklarımızın fikirleri varsa, bu fikirleri uygulayabilecekleri bir ortam olması gerekir diye düşündük. O yüzden dedik ki, çocuk olan ve haklarını çok iyi bilen bu çocuklarımızı meclis üyesi ilan edelim. Artık Selçuk Belediyesi’nin meclis üyelerini ve ilerinin idarecilerini burada görüyorsunuz. Bundan sonra biz çocuklarla ilgili bir şey yapmak istediğimizde Çocuk Meclisimize getireceğiz ve diyeceğiz ki, ‘Burada bir park yapmak istiyoruz, sizin için uygun mu?’ Çocuklar için açmak istediğimiz bir kursu Çocuk Meclisimize soracağız” dedi.

Haklarını bilen çocuklara teşekkür eden Başkan Ceritoğlu Sengel, “Sizler Selçuk Belediyesinin ilk Çocuk Meclisi’ni oluşturuyorsunuz. İlerleyen yıllarda da Selçuk Belediyesinin meclis üyeleri, belediye bürokratları ve belediye başkanı olacaksınız. Kendinizle gurur duyun çocuklar” ifadelerini kullandı.

Haber Bülteni 

Selçuk’ta ‘Çocuk Meclisi’ kuruldu

Yorumlar kapalı.