Şifa Niyetine oyunu Torbalılarla buluştu

Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen 3.Metropolis Tiyatro Festivali devam ediyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen 3.Metropolis Tiyatro Festivali devam ediyor. Bu yıl birbirinden önemli gösterilerin gerçekleştiği festivale katılımda oldukça yoğun.

Festivalin üçüncü günü olan dün, programlara yoğun ilgi gösterildi. İlk olarak belediyenin ilçeye kazandırdığı Kitap Kafe’de çocuklar için Mindo isimli pantomim gösterisi düzenlendi. Pantomim sanatçısı İlker Kılıçer, çok sayıda çocuğun izlediği gösteride adeta devleşti.

torbalida sifa niyetine gosteri mindo

NAZIM OKUMALARI

Saat 16.00’da ise Usta tiyatro sanatçısı Yaşar Gündem ‘Nazım Okumaları’ isimli programa imza attı. İsmail Uygur Kültür Merkezi Sinema Salonundaki etkinliğe katılım yoğun oldu. Nazım Hikmet’in şiirlerinin ezgiler eşliğinde okunduğu, Kuvayı Milliye öykülerinin canlandırıldığı gösteri büyük alkış aldı. Günün finalinde ise Türk Tiyatrosunun en önemli sanatçılarından Altan Erkekli’nin hayat hikayelerini anlattığı, yine ünlü oyuncu Veysel Diker’in de türkülerle eşlik ettiği ‘Şifa Niyetine’ isimli tiyatro gösterisi vatandaşlarla buluştu.

torbalida sifa niyetine gosteri nazim okumalari
MÜZİKTEN BERİ; SÖZDEN ÖTE

İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde sahne alan Altan Erkekli ve Veysel Diker, “Şifa Niyetine’’ adlı oyunlarıyla Torbalılılardan büyük alkış aldı.
Tiyatroseverler, Altan Erkekli’nin yaşanmış hikayelerini anlattığı, Veysel Diker’in babasından duyup bugün ve yarın dinleyebileceği şekilde söylediği türküleriyle keyif bir oyun izledi. “Müzikten beri; sözden öte” sloganıyla sahnelenen oyunda, günden güne dünyanın tükettiği insana şifa niyetine bir gösteri sunuldu. Seyirciler, müzikle süslenen yaşanmış hikayelerin anlatıldığı oyunda Altan Erkekli ve Veysel Diker’in muhteşem performansını ayakta alkışladı. Usta sanatçılar Zihni Göktay ve Ayşenil Şamlıoğlu’nu da sahneye davet ederek Torbalılılara seslenen Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Böylesine ustaları kentimizde ağırlamak, sizlerle buluşturmak, sizlerin de salonları sanat için hınca hınç doldurmanız bizleri çok onurlandırıyor. Tiyatro festivalimiz devam ediyor” dedi.

FESTİVAL DEVAM EDİYOR

Öte yandan 3.Metropolis Tiyatro Festivali bugün son gününe giriyor. Saat 14.00’da Polatlı Belediye Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘By Mıstık Show’ İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. Saat 18.00’da usta sanatçı, tiyatrocu Ayhan Taş, ‘Tiyatro ve Mizah’ temalı söyleşide Hipodrom Kafeteya’da sanatseverlerle buluşacak. Saat 21.00’da ise İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde festivalin kapanış oyunu sahnelenecek. Usta sanatçı Murat Atak’ın yönetmenliğini üstlendiği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım’ isimli tiyatro oyunu yoğun hava muhalefeti nedeniyle İsmail Uygur Kültür Merkezi’ne alındı. Normalde Metropolis Antik Kenti’nde oynayacağı açıklanan ancak hava şartları nedeniyle yeri değişen oyuna tüm ilçe sakinleri davet edildi.

HABER MERKEZİ

Şifa Niyetine oyunu Torbalılarla buluştu

Yorumlar kapalı.