Sigara kaçakçılarına operasyon!

İzmir’de kaçak makaron ve tütün mamulleri satışı yapan kişilere yönelik çalışmalar kapsamında teknik ve fiziki takipler sonucunda Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı tarihlerde yapılan operasyonlarda 17 şüpheliye yönelik adli işlem yapıldı. 2 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de kaçak makaron ve tütün mamulleri satışı yapan kişilere yönelik çalışmalar kapsamında teknik ve fiziki takipler sonucunda Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı tarihlerde çeşitli operasyonlar gerçekleştirildi.

Çok sayıda ekiple eş zamanlı olarak 7 ev, 5 depo, 5 araç ve 3 işyerinde yapılan aramalarda 2 milyon 574 bin 100 adet doldurulmuş sigara, 1 milyon 691 bin 800 adet makaron, 2.57 ton kıyılmış tütün, 3 bin 355 adet fotokopi TAPDK bandrolü, 369 adet elektronik sigara likidi, 163 adet elektronik nargile cihazı, 107 kg nargile melası, 76 adet pipo tütünü, 50 paket gümrük kaçağı sigara, 3 adet otomatik av tüfeği, 2 adet ruhsatsız tabanca, 49 adet mermi ve 8 adet şarjör, esrar maddesi ele geçirildi.

Operasyonlarda toplam 17 şüpheliye adli işlem yapılırken 4 şüpheli ise gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen A.Y. ve S.Y isimli 2 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, A.G ve Ü.Y. isimli 2 şüpheli ise tutuklandı.

İHA

Sigara kaçakçılarına operasyon!

Yorumlar kapalı.