Sınır Yönetimi Genel Müdürlüğü kuruldu!

Göç İdaresi Başkanlığı, sınır yönetimi ve güvenliğiyle ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere yeni bir yapılanmaya gitti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte, İller İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki Sınır Yönetimi Daire Başkanlığı kaldırılarak yerine Göç İdaresi Başkanlığı'na bağlı olarak Sınır Yönetimi Genel Müdürlüğü oluşturuldu.

Sınır Yönetimi Genel Müdürlüğü kuruldu!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Göç İdaresi Başkanlığı, sınır yönetimi ve güvenliğiyle ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere yeni bir yapılanmaya gitti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte, İller İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki Sınır Yönetimi Daire Başkanlığı kaldırılarak yerine Göç İdaresi Başkanlığı’na bağlı olarak Sınır Yönetimi Genel Müdürlüğü oluşturuldu.

Bu yeni Genel Müdürlük, sınır yönetimi ve güvenliğine odaklanan projeleri ve yatırımları yönetecek. Ayrıca, sınır yönetimi konularında ulusal temas noktası olarak görev alacak ve ulusal ve uluslararası kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak üzere çalışacak.

LİMANLAR VE SINIR KAPILARI

Sınır yönetimiyle ilgili olarak sivil hava meydanları, limanlar ve sınır kapılarının mevzuatının uygulanmasını denetleyecek olan Genel Müdürlük, kurumlar arasındaki iletişimi ve veri paylaşımını sağlamak üzere altyapı oluşturacak. Ayrıca, sınır aşan suçlarla mücadelede rol alacak, sınır kapılarının açılış ve kapanışına ilişkin çalışmaları koordine edecek ve sınır yönetimi verilerini toplayıp analiz ederek raporlar hazırlayacak.

Bu yapılanma çerçevesinde Göç İdaresi Başkanlığı merkez teşkilatına, sınır yönetimi genel müdürü ve 7 daire başkanından oluşan kadro ihdas edildi. Bu adımlar, ülkenin sınır güvenliği ve yönetimi konusundaki stratejik adımların geliştirilmesi ve koordinasyonunun artırılmasını amaçlıyor.

Haber Merkezi

Sınır Yönetimi Genel Müdürlüğü kuruldu!

Yorumlar kapalı.