Şirinyer Parkı yıllar sonra yenileniyor

Buca’nın Şirinyer Parkı yıllar sonra yenileniyor. Parka, çim serimi başladı, çocuk oyun alanları yenileniyor, yeni yürüyüş yolları yapılıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirinyer’de vatandaşların nefes alabileceği tek yeşil alan Buca Belediyesi’nin dokunuşu ile yeniden can buluyor. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, gelen talepler doğrultusunda hızla çalışmalara başladıklarını, Şirinyer Parkı’nı yenilenen yüzü ile Bucalıların hizmetine sunacaklarını söyledi.

Daha estetik ve daha modern bir Buca için yoğun mesai yapan Buca Belediyesi, Şirinyer Parkı’nı eski günlerine döndürmek için çalışmalara başladı. İlk dokunuşu yeşil alanlarda gerçekleştiren ekipler, görsel zenginliği artırmak amacıyla parka 5 bin metrekare rulo çim serimi gerçekleştirdi.

Oyun parkındaki eskiyen oyuncakları kaldıran ekipler, Bucalı çocukların daha sağlıklı bir alanda eğlenebilmeleri için yeni ve modern oyun grupları kurdu. Yıpranan zemin kaldırılarak 750 metrekare kauçuk zemin döşendi.

Öte yandan parka kent estetiğini artıran yeni banklar konularak dinlenme alanları çoğaltılacak. Ayrıca, temiz ve sağlıklı bir çevre yaratmak adına park içerisine yeni çöp bidonları yerleştirilecek.

Aslı Özkaya

Şirinyer Parkı yıllar sonra yenileniyor

Yorumlar kapalı.