Siyasette yeni ittifak

Beş, beş parti siyasi olarak birlikte hareket etme kararı alarak “Kurtuluş İttifakı” adı altında yeni bir ittifak oluşturdu. 

seçim
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Partisi, ATA Parti, Doğru Parti, Milliyetçi Türkiye Partisi ve Yurt Partisi’nin kurduğu ittifak “Yüce Türk Milleti’ne” başlıklı açıklamayla kamuoyuna duyuruldu.

Ortak açıklamada partilerin genel başkanları Vecdet Öz (Adalet Partiki), Namık Kemal Zeybek (ATA Parti), Rifat Serdaroğlu (Doğru Parti), Ahmet Yılmaz (Milliyetçi Türkiye Partisi) ve Sadettin Tantan’ın (Yurt Partisi) imzaları yer aldı.

Ahmet Yılmaz’ın sözcülüğe getirildiği Kurtuluş İttifakı’ının kuruluşuna ilişkin açıklama şöyle:

“Yüce Türk Milleti’ne…

Milletimizin ve devletimizin, içine düştüğü/düşürüldüğü sorunlardan kurtulabilmesi için, mutlu ve huzurlu bir Türkiye için aşağıda isim ve imzaları bulunan bizler kurumsal kimliklerimiz devam etmek üzere, ana meselelerde ‘Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ ana ilkesiyle ‘Kurtuluş İttifakı’ adı altında birlikte hareket etmeye karar vermiş bulunuyoruz.

Türk ve Atatürk ile sorunu olmayan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bütün kişi ve kurumları adalet ve demokrasi mücadelemizde yer almaya davet ediyoruz.

Kurtuluş İttifakı olarak:

  1. Milletimizin, Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunları ile gasp edilen egemenlik haklarının milletimize iade edilmesi suretiyle; parlamenter demokratik sisteme dönülerek adalet ve demokrasi temelinde, hukukun üstünlüğüne dayalı güven ortamının yeniden tesis edilmesi,
  2. Sınır güvenliği sağlanarak kaçak ve sığınmacı girişinin engellenmesi, ülkemizde bulunan kaçak ve sığınmacıların ülkelerine hızla geri gönderilmesi,
  3. Cumhuriyet ve lâiklik karşıtı odaklarla, bütün bölücü fikir ve yapılarla mücadele önceliklerimiz olacaktır.

Adalet, hukuk, ekonomi, eğitim, sağlık, tarım, doğa/çevre, uluslararası ilişkiler, millî güvenlik gibi ana konulardaki politikalarımız zaman içinde ayrıca açıklanacaktır.

Mensubu bulunmaktan ve hizmetine talip olmaktan gurur duyduğumuz Yüce Türk Milleti’ne saygılarımızla arz ederiz.”

SAMİME EKTİR

Siyasette yeni ittifak

Yorumlar kapalı.