SMA savaşçısı Azra Göngör ilk adımlarını attı

Azra Güngör tedavi için gittiği Dubai’de hızla sağlığına kavuşuyor. Azra’nın ilk adımlarını videoya çeken ailesi, duygu dolu bir paylaşım yaptı

SMA savaşçısı Azra Göngör ilk adımlarını attı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Hasan Demir’in haberine göre SMA savaşçısı dört yaşındaki Azra Güngör tedavi için gittiği Dubai’de hızla sağlığına kavuşuyor. SMA hastalığının tedavisi için gereken iğnenin vücuduna enjekte edilmesinin ardından fizik tedavi sürecine başlayan Azra Güngör, ilk adımlarını atmaya başladı. Azra’nın yürürken çekilmiş görüntüleri, ailesi tarafından paylaşıldı. Azra’nın ilk adımları ve sağlığının iyiye gittiği haberleri, küçük kızın tedavisi için kampanyaya destek veren binlerce insanı mutlu etti.

TEDAVİSİ İÇİN 1.8 MİLYON DOLAR TOPLANMIŞTI

Torbalı’da yaşayan Hakan ve Duygu Güngör çiftinin kızları Azra’ya geçen yıl SMA Tip-2 teşhisi konulmuştu. Güngör ailesi, tedavi için gereken ilaca ulaşabilmek üzere gerekli olan 1 milyon 817 bin doları toplayabilmek amacıyla valilik izniyle kampanyayı tamamlamış, gen tedavisi için Dubai’ye gitmişti. Yaklaşık 2 hafta önce iğne olan Azra’dan dün içleri ısıtan görüntü geldi. Azra tedavinin başlamasının ardından bugün ilk adımını atmaya başladı. Yürümeye başlayan Azra’nın görüntüsü, başta ailesi olmak üzere tüm ilçe sakinlerinin yüzünü güldürdü.

AİLEDEN DUYGU DOLU PAYLAŞIM

Azra’nın ailesi yaptığı paylaşımda, “Merhaba Azra’canlar sizler ile paylaşmak isteğimiz bir gelişme var biliyorsunuz. Azra’mızın kampanyası 18 ay sürdü 2 ay öğrenme süreci 2 ay ilaca ulaşma süreci derken bu hastalıkla Azra doğduğu günden bu yana bizler ise 22 aydır mücadele veriyoruz. Bu süre içinde mücadelemizi sürdürürken aynı zamanda Azra’mız için çok kıymetli olan fizik tedavileri hiç aksatmadan hatta haftalık 2 saat olan süreleri kendi imkanımız dahilinde 5 saate çıkararak Azra’nın haftada en az 5 saat fizik tedavi almasını sağladık. Bu süre zarfında çok şükür hep birlikte kampanyamızı bitirdik ve Azra’mızı ilacına kavuşturduk artık iyileri konuşma zamanı geldi. Azra’mız aldığı fizik tedavi ve ZOLGENSMA sayesinde artık adım atabiliyor. Bugünü görebilmek için Azra çok çalıştı.  Bu çalışmaların videolarını yine sizlerle paylaşacağız. Hepiniz iyi ki varsınız bu mutluluk hepimizin hakkı” ifadelerine yer verdi.

HASAN DEMİR

SMA savaşçısı Azra Göngör ilk adımlarını attı

Yorumlar kapalı.