Somer Şef’in 22 yıl hapsi istendi

Ünlü şef Somer Sivrioğlu ve altı kişi hakkında, Beşiktaş'ta bir restoranda istinat duvarının çökmesi sonucu bir diplomatın hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak "Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan 22 yıl 6 ay hapis cezası istendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü şef Somer Sivrioğlu ve altı kişi hakkında, Beşiktaş’ta bir restoranda istinat duvarının çökmesi sonucu bir diplomatın hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak “Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan 22 yıl 6 ay hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Somer Sivrioğlu, Sakine Öçal, Gülay Kula, Sevinç Kula, Mehmet Levent Kula, Kazım Evirgen ve Kadri Berk Cemalin bahçe duvarının ruhsatlandırma yapılmadan kullanılmaya devam edilmesi sonucu ölüm ve yaralanmaları öngörebilecek durumda oldukları iddia edildi.

İddianamede, sanıkların duvarın tadilatını ve onarımını yapmamaları nedeniyle Baha Eddin Ali Hafez Shanableh’in yaralanmasına ve Ahmad Muhammed Salem Lubbad’ın ölümüne neden oldukları belirtiliyor. Sanıkların “Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan 2 yıl 8 aydan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep ediliyor.

İlk duruşmada Somer Sivrioğlu hazır bulunmazken, şikayetçi avukatı sanıkların tutuklu yargılanmasını talep etti. Diğer tutuksuz sanıklar ise duruşmada yer aldı. Sanık Mehmet Levent Kula, restoranın tek katlı olduğunu ve duvarın durumuyla ilgili bilgisinin olmadığını belirtirken, avukatı da duvarın kiracının sorumluluğunda olduğunu savundu. Sanık Gülay Kula ise duvardan haberi olmadığını ve olayda kasıt bulunmadığını ifade etti. Diğer sanıklar da duvarın durumu hakkında bilgileri olmadığını ve suçsuz olduklarını belirttiler.

Şikayetçi avukatı ise duvarın yıkılmasında yapı ve kiracıların yüksek oranda kusurlu olduklarını düşündüklerini belirterek, Somer Sivrioğlu dahil olmak üzere sanıkların tutuklu yargılanmalarını talep etti.

Mahkeme, Somer Sivrioğlu, Kazım Evirgen ve Kadri Berk Cemalin avukatlarına müvekkillerini hazır etmeleri için süre vererek duruşmayı erteledi.

Haber Merkezi

Somer Şef’in 22 yıl hapsi istendi

Yorumlar kapalı.