Son Dakika… Erdoğan TBMM’de yemin etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TBMM'de yemin ederek, resmen görevine başladı. Erdoğan yemin öncesi mazbatasını, TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli'den aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’ni kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mazbatasını TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli’den almasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin etti. Erdoğan, yemin etmesinin ardından resmen göreve başladı.

Yemin metni şöyle: “Cumhurbaşkanı sıfatıyla, devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.”

ANITKABİR’E ZİYARETTE BULUNACAK

Erdoğan, törenin ardından Anıtkabir’i ziyaret edecek. Erdoğan’ın Saray’da saat 17.00’da düzenlenecek göreve başlama törenine, 78 ülkeden üst düzey katılım olacağı belirtildi. Törene 21 devlet başkanı ile 13 ülkenin başbakanının katılacağı bildirildi.

Törene katılan yabancı misafirler için saat 19.00’da Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği verecek olan Erdoğan’ın, daha sonra yeni kabine üyelerini açıklaması bekleniyor.

HABER MERKEZİ

Son Dakika… Erdoğan TBMM’de yemin etti

Yorumlar kapalı.