Soyer, kurultay sürecini değerlendirdi: Parti tazelenecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kurultay sürecini değerlendirerek “Kurultay süreci net bir şekilde partinin tazelenmesi anlamına geliyor” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıla Arabacıoğlu/YENİ İZMİR-CHP İzmir İl Başkanlığı’nın Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirdiği belediye başkanları zirvesi sona erdi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, toplantıda sunum gerçekleştirirken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sunum ile ilgili konuşan Soyer, “Çok beğendim gerçekten, son derece objektifti. Seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası bütün tabloyu yönetim çok iyi bir şekilde açıkladı” dedi. CHP’de başlayan kurultay sürecini değerlendiren Soyer, “Partinin tazelenmesi anlamına geliyor” diye konuştu.

‘KIYMETLİ’

Basın mensuplarından gelen kurultay sürecine ilişkin soruları yanıtlayan Soyer, “Kurultay süreci net bir şekilde partinin tazelenmesi anlamına geliyor. Sayın İmamoğlu’nun CHP ile ilgili genel başkan olma noktasında iradesi var mı ya da genel başkanımızın bir iradesi var mı bilmiyorum. Bu daha sonra ortaya çıkacak. Ama şu anda net olan bir şey var, mahalleden başlayarak örgüt kendisini yenileyecek ve tazeleyecek. Bu bence çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

‘EN BÜYÜK TEMENNİM’

Soyer, İzmir’in kurultay sürecinde çelik yumruk gibi durması gerektiğini vurgulayarak, “Burada kaos bekleyenler, toz duman bekleyenler… İnşallah beklentileri gerçekleşmez diye düşünüyorum. İzmir, seçim dönünde gösterdiği dayanışmayı büyük dayanışmayı bu süreçte de sürdürecek ve sürdürmeli diye düşünüyorum. Bu aynı zamanda partinin geleceğinin şekillenmesinde İzmir’in rolünün artması anlamına gelir. En büyük temennim de o” açıklamasını yaptı.

‘İZMİR’E MÜTEŞEKKİRİZ’

Son olarak CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile birlikte Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı ziyaret ile ilgili konuşan Tunç Soyer, “O bir destek mesajından çok İzmir’i anlatma gayesinde gidildi. Biz genel başkan, İzmir’in ne yaptığını net olarak görsün. Bizim yaşadıklarımızı iyi bilsin istedik. İzmir hakikaten Türkiye’nin lokomotifi oldu. İzmir, Türkiye’de CHP’nin en yüksek oy aldığı şehir oldu. O rakamın arkasında hangi sosyolojik gerekçeler hangi teknik gerekçelerin olduğu uzun konuşulması gerekiyor ama rakamlar önemli bir gösterge. Bu gösterge de bizim için gurur verici, İzmir’e müteşekkiriz” diye konuştu.

 

Soyer, kurultay sürecini değerlendirdi: Parti tazelenecek

Yorumlar kapalı.