Tarım ve Orman Bakanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı

Yeni Kabine'nin açıklanmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Vahit Kirişci, Tarım ve Orman Bakanlığı görevini İbrahim Yumaklı'ya devretti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Kabine’nin açıklanmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Vahit Kirişci, Tarım ve Orman Bakanlığı görevini İbrahim Yumaklı’ya devretti.

Vahit Kirişci konuşmasında, “Bakanlığımızın merkez biriminde görev yapan değerli kardeşlerim. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın azim ve kararlı mesai arkadaşlarım. Sayın Bakanımıza öncelikle hayırlı olsun dileklerimizi ifade ediyoruz. Rabbim kolaylık versin, durumu kolaylaştırsın, işlerini rast getirsin. Birkaç hususun altını çizmek istiyorum. Bugün göreve geldiğimiz günün 15 ayını geride bırakmış olduk. Ben ayın 3’ünde kararnamesi çıkıp 4’ünde devir teslim töreninde bu salonda sayın Bakanımızın yerinde otururken şu ifadeleri kullanmıştım. Makamlar sahibine iade edilecek yerlerdir. Oturan her insan bir gün kalkacaktır, gururdan, kibirden Rabbimize sığınırız biz hizmet için bu yoldayız demiştik bunun üzerinden 15 ay geçti. AK Parti’nin 21 yıllık hizmet serüveninde zorlukları aşmak sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vuku bulduk.  21 yılın son 15 ayında Rusya-Ukrayna savaşı başlamıştı. Öncesinde yine pandemi, devamında rahatladık derken Rusya-Ukrayna savaşı çıkmıştı.  Cumhurbaşkanımızın sayesinde tahıl koridoru sayesinde tekrar nefes aldık. Bakanlığımız önce orman y angınları ardından sel ve taşkınlar, bunların da üstesinden geldik diye düşünürken, tüm zamanların en büyük felaketi depremi 11 ilimiz yaşamış oldu. Doğal olarak da böyle bir farklı zamanlarda değil tamamı bir 15 ay içerisinde yaşanan olağanüstü süreci geride bırakmış olduk. Kahramanmaraş halkı özellikle milletvekili seçiminde 5 milletvekili kardeşime Meclis yolunu açtı. 8 milletvekilinin olduğu Kahramanmaraş’ta 6 milletvekili Cumhur İttifakı’ndan seçilmiş oldu.   Biz burada 15 ay boyunca bunun 14 ayında sayın Bakanımızla birlikte çalıştık. Çok beğendiğim bir kardeşim, Allah’ın izni ile burada başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Epeyce bir mesafe kat edildi. Kendini hazırlamış yetkin bir ekip halihazırda zaten var. Bundan sonraki süreçte de geri kalan eksik işlerimizi de tamamlayarak biz 29 Ekim 2023 tarihi itibarıyla yeni bir yüzyıla başlayacağız. Bu yüzyıla bizi adım adım taşıyacak olan Kabine’nin yeni üyelerinin tamamının Cumhurbaşkanı Yardımcıları da dahil olmak üzere tamamının muvaffak olacaklarını bizim daha hızla hepimizin arzu ettiği muhasır medeniyetin üzerine çıkaracak bir süreci Kabine olarak yaşatacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı

Yorumlar kapalı.