Tartışmalara konu olan araç geri iade edildi

Diyanet İşleri Başkanlığı, tartışmalara neden olan Audi A8 makam aracının iade edildiğini duyurdu.

featured
iade edilen araç
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında başkanlıkta alınan kararları duyurdu.

Kamuoyunda tartışmalara neden olan Başkan Ali Erbaş’ın kullandığı Audi A8 makam aracının da bu kapsamda iade edildiği belirtildi. Açıklamada, “Başkanlığımız hizmetinde kullanılan bir adet Audi A8 araç iade edilmiştir. Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Başkanlığımız hizmetinde kullanılan bir adet Audi A8 araç iade edilmiştir. Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır. Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır. Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır. Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir. Bu bağlamda tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir.”

HABER MERKEZİ

Tartışmalara konu olan araç geri iade edildi

Yorumlar kapalı.