TikTok hangi ülkede yasaklandı?

Nepal hükümeti, TikTok'un ülkedeki sosyal yapıya zarar verdiği gerekçesiyle yasaklanması kararı aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nepal hükümeti, Çinli sosyal medya platformu TikTok’un “ülkedeki sosyal yapıya zarar verdiği” gerekçesiyle yasaklanması kararı alındığını duyurdu.The Kathmandu Post’un haberine göre, Nepal hükümetinden yapılan açıklamada “ifade özgürlüğü temel bir hak olmasına rağmen toplumun büyük bir kesiminin, TikTok’un nefret söylemine teşvik ettiğine inandığı” ve son 4 yıl içinde platformda 1647 siber suç vakasının raporlandığı kaydedildi.

Bakanlar Kurulu tarafından “ülkedeki sosyal yapıya zarar verdiği” gerekçesiyle alınan Çinli sosyal medya platformu TikTok’un yasaklama kararının ne zaman yürürlüğe gireceğinin henüz belli olmadığı aktarıldı.

Söz konusu karar, hükümetin sosyal medya platformların işleyişi hakkındaki yeni bir yönergenin, 9 Kasım’da yürürlüğe girmesi ardından alındı.

Hükümet, bu platformların Nepal’de temsilcileri bulunmamasının yetkililerin kullanıcıların endişelerini gidermesini ve sakıncalı içerikleri platformlardan kaldırmasını zorlaştırmasından dolayı artan şikayetler üzerine yönergenin hazırlandığını bildirmişti.

Haber Merkezi

TikTok hangi ülkede yasaklandı?

Yorumlar kapalı.