TİP Milletvekili Can Atalay’ın tahliyesi reddedildi!

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tutukluğuna yönelik itiraz Yargıtay tarafından reddedildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay milletvekili seçilmesine rağmen tahliye edilmeyen Gezi tutuklusu avukat Can Atalay’ın avukatlarının tahliye talebini oybirliği ile reddetti.

TİP İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Sera Kadıgil sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yargıtay’ın kararına tepki gösterdi.

Kadıgil paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Can Atalay’a ilişkin tahliye talebi Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından oybirliği ile reddedildi. Zahmet edip gerekçeyi okumanıza gerek yok. İrfan Fidan’ın AYM’nin yerleşik kararında yazdığı şerhini okuduysanız kafi. Hiç yeni kılıf uydurmaya bile gerek görmemiş adeta kopyalayıp yapıştırmışlar. Halkın seçtiği bir vekili AYM kararına kadar esir tutmaya and etmiş bir sözde yargının “milli irade” gaspını canlı canlı izliyorsunuz. Hendek’in, Soma’nın, Aladağ’ın, Çorlu’nun avukatından korkuyorsunuz. Korkun! Çok değil, yakın bir zamanda çıkacak. O zaman bu katliamların mecliste gerine gerine dolanan asli faillerinin yüzüne tokat olup çarpacak!”

 

 

Haber Merkezi

TİP Milletvekili Can Atalay’ın tahliyesi reddedildi!

Yorumlar kapalı.