Tireli çiftçiyi dolu vurdu

Geçtiğimiz hafta Tire'de gerçekleşen dolu yağışı adeta düşman saldırısı gibi Tire Ovası'nı hedef almış ve tarlalardaki mahsul telef olmuştu. Tire çiftçisi, zararlarının karşılanması için devletten yardım bekliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta Tire’de gerçekleşen dolu yağışı adeta düşman saldırısı gibi Tire Ovası’nı hedef almış ve tarlalardaki mahsul telef olmuştu. Dolu yağışına hedef olan karpuzların parçalanması, dolmalık biberlerin parçalanması, üzümlerin yere dökülmesi dolu yağışının ne kadar şiddetli olduğunu gözler önüne sermiş, domates tarlaları ise su altında kalmıştı. Yaşanan afetten dolayı elindeki mahsulden olan Tire çiftçisi, zararlarının karşılanması için devletten yardım bekliyor. Tarım sigortası yaptırmayan çiftçilerin tek umudu,  zararlarının karşılanması.

Tire Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan hasar tespit çalışmaları sürüyor. Ortaya çıkan görüntüler, afetin büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Tire çiftçisi ise afeti “Düşman saldırısı gibi” sözleriyle özetliyor.

Sosyal medya hesabından şu paylaşımı gerçekleştirdi:

“İl Müdür yardımcımız Fatih Kılıç, ilçe müdürümüz Mustafa Evran, Şube müdürümüz Nuriye Dezcan ve teknik ekibimiz dün yaşanan doğal afetten dolayı sahada tespit işlemlerini gerçekleştirdiler. Toplam 11 mahallemizde yaklaşık 20.000 da alanda etkili olan afette kesin tespit çalışmaları devam ediyor. Bu tarz afetlerden üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için Tarsim Sigortası yaptırmaları çok önemli. Tüm üreticilerimize geçmiş olsun.”

Haber Merkezi

Tireli çiftçiyi dolu vurdu

Yorumlar kapalı.