Tiyatro kulübü öğrencilerden anlamlı etkinlik

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tiyatro Kulübü öğrencileri, İsviçreli yazar Friedrich Dürrenmatt'ın "Yaşlı Hanımın Ziyareti" adlı oyununu depremzede çocuklar için sahneledi. İzleyicilerden de bilet yerine 8-12 yaş çocuklar için kitap istendi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tiyatro Kulübü öğrencileri, İsviçreli yazar Friedrich Dürrenmatt’ın “Yaşlı Hanımın Ziyareti” adlı oyununu depremzede çocuklar için sahneledi. İzleyicilerden de bilet yerine 8-12 yaş çocuklar için kitap istendi. Söz konusu bu örnek davranış ile birlikte İzmirliler gösteriyi izlemeye akın etti.

İEÜ Konferans Salonu’nda, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleşen oyunda, çocuklar için 435 kitap toplandı. Bu kitaplar, deprem bölgesindeki bir okulun kütüphanesine bağışlanmak üzere Milli Eğitim yetkililerine verildi.

İEÜ Sanat Koordinatörlüğü ve Tiyatro Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği tiyatro gösterisine; İEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

“ANLAMLI ETKİNLİK İÇİN TEBRİK EDİYORUM”

İEÜ Sanat Koordinatörü Sinemis Eser Akaoğlu, öğrencilerin oyunu sahnelemek için profesyonel tiyatro sanatçıları Emrah Şenışık ve Gizem Karasu Mersinli ile 8 hafta çalıştığını ifade etti. Kostüm konusunda da İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürlüğünün kendilerine destek sağladığını dile getiren Akaoğlu, “Öğrencilerimiz, tiyatronun sahnelenmesi için gerçekten büyük emek gösterdi. Tıp, mimarlık, mühendislik ve endüstriyel tasarım gibi farklı bölümlerden 50’yi aşkın öğrenci, sahnede ve sahne arkasında rol aldı. Üniversitemizde topladığımız kitaplar, deprem bölgesinde yer alan bir okulumuzun kütüphanesine bağışlanacak. Böyle bir projede yer almak, hepimizi çok mutlu etti. Aslında yaklaşık 600 kitap toplandı; ancak bunlardan 435’inin çocuklarımız için istenen yaş aralığına uygun olduğunu belirledik. Kalan diğer kitapları da İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesi’ne bağışladık. Tiyatro Kulübü Başkanımız İrem Türk ve tüm öğrencilerimizi böylesine anlamlı bir etkinliğe imza attıkları için tebrik ediyorum” dedi.

İHA

Tiyatro kulübü öğrencilerden anlamlı etkinlik

Yorumlar kapalı.