Torbalı Belediyesi’nden yatırımlara devam

Torbalı Belediyesi mahallelerin eksiklerini gidermeye devam ediyor. Son yıllarda büyük bir ivme kazanan, yeni yapıların yükseldiği Yedi Eylül Mahallesi’ndeki vatandaşlar için belediye sağlık ocağı ve taziye evi inşaatına başladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı Belediyesi mahallelerin eksiklerini gidermeye devam ediyor. Son yıllarda büyük bir ivme kazanan, yeni yapıların yükseldiği Yedi Eylül Mahallesi’ndeki vatandaşlar için belediye sağlık ocağı ve taziye evi inşaatına başladı. Torbalı Belediyesi tarafından inşaatı hızla sürdürülen sağlık ocağı ve taziye evi yan yana olacak. Ağustos ayının sonlarına doğru iki yapının da tamamlanıp teslim edilmesi bekleniyor. Mahalle sakinlerinin en ufak bir tedavi için 2-3 kilometre yürüyüp başka bir mahallede tedavi olduğu Yedi Eylül Mahallesi’ne yapılacak olan yeni sağlık ocağı ile birlikte artık mahalleli kendi mahallelerinde tedavi olma şansı yakalayacak.

İNŞAATLAR SÜRÜYOR

Nüfusu her geçen dönem artan, son dönemlerde lüks sitelerle cazibe merkezi haline gelen Yedi Eylül Mahallesi’ne Torbalı Belediyesi’nin yatırımları sürüyor. Mahalle sakinlerinin de talepleriyle doğru orantılı gerçekleşen çalışmalara son olarak taziye evi ve sağlık ocağı eklenecek. Geleneksel aile modelinin de yoğun olduğu mahallede vatandaşların taziye dileklerini kabul etmesi için 140 metrekarelik bir taziye evi için inşaata başlayan Torbalı Belediyesi, 200 metrekarelik bir de sağlık ocağı inşasını sürdürüyor.

BAŞKAN TEKİN: HAYIRLI OLSUN

Torbalı Belediyesi olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını, onların makul taleplerini yerine getirmek için mesai harcadıklarını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Yedi Eylül Mahallemiz çok büyüdü. Geniş bir alanı var. Son yıllarda ciddi bir yapılaşma da söz konusu. Belediye olarak bizim görevimiz de bu alanlara hizmet götürmek. Mahallemizde sağlık ocağı ve taziye evi önemli bir sorundu. Fen İşleri Müdürlüğümüz hazırlıklarını tamamladı, inşaata başladı. Bizzat Torbalı Belediyesi olarak inşaatları sürdürüyoruz. Yalnızca 45-50 günde iki yapımız da kullanıma hazır olacak. Sağlık Bakanlığı’nın da hekim görevlendirmesi ile sağlık ocağımız hizmet vermeye başlayacak, mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

TORBALI BELEDİYE BASIN 

Torbalı Belediyesi’nden yatırımlara devam

Yorumlar kapalı.