Torbalı’da kadın şiddetine karşı konferans verildi

Torbalı Kent Konseyi Kadın Meclisi ve TİKADER tarafından kadına şiddetin önlenmesine yönelik bir konferans düzenlendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı Kent Konseyi Kadın Meclisi ve TİKADER tarafından kadına şiddetin önlenmesine yönelik bir konferans düzenlendi. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Münevver Aktaş tarafından, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Hakkındaki Kanun ile ilgili sunum ve söyleyişi yapıldı. Etkinlikte; ailenin korunmasının sadece kadını korumak olmadığı, kadın erkek eşitliği ve kadına yönelik şiddetin önlemesi ile kanunun uygulamasında yaşanan aksaklıklar gibi konular üzerinde duruldu.

Yoğun bir katılımın yaşandığı konferansa, Anadolu Birliği Onursal Başkanı Koçali Al, Anadolu Birliği Başkanı Erhan Kahraman, Ege Kadın Federasyonu Başkanı Yalçın Kocabıyık, İzmir Kent Konseyi eski Başkanı Nazik Işık, İzmir Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri Jale Orhun ve Hacer Eriş olmak üzere çeşitli STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“FARKINDALIK OLUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konferansı düzenleyen Kent Konseyi Başkanı Niyazi Soytürk, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ömür Akman Gürbüz ve TİKADER Başkanı Seher Dinç tarafından yapılan ortak açıklamada;” Ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi gibi hayati bir konuda bizi aydınlatan değerli hocamız Dr. Münevver Aktaş’a ve davetimize icabet eden kıymetli katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. Torbalı’da yaşayan insanımızın her türden bilinçlenmesine ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak bu ve buna benzer etkinliklerde bulunmaya ve farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz” denildi.

Torbalı’da kadın şiddetine karşı konferans verildi

Yorumlar kapalı.