Torbalı’da Patili dostlara modern ameliyathane

Torbalı Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi içerisinde inşa edilen, son teknoloji ile donatılmış ameliyathane yarın hizmete açılıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi içerisinde inşa edilen, son teknoloji ile donatılmış ameliyathane yarın hizmete açılıyor. Belediyenin Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne kurulan, son teknoloji ile donatılmış ameliyathanenin açılışı, yarın saat 15.00’da törenle yapılacak. Yaklaşık 3 milyon liralık bir yatırımla ilçedeki sokak hayvanları için açılacak olan ameliyathane, İzmir’in Büyükşehir Belediyesi’nden sonra en kapsamlı hayvan ameliyathanesi olacak.

Donanımlı Ameliyathane

Gaz anestezi cihazı, hasta takip monitörü, röntgen, ultrason, kan sayım cihazı, ortopedi, göz ve diş cerrahisi ameliyatları için kullanılan malzemelerin yer aldığı ameliyathanenin yanı sıra kedi ve köpekler için ayrı ayrı da iki adet de yoğun bakım ünitesi olan ameliyathane ile birlikte artık Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde olacak. Sadece sokak hayvanları için kullanılacak olan bu ameliyathane ile birlikte artık Torbalı Belediyesi, operasyon ihtiyacı olan sahipsiz sokak hayvanlarını sevk etmeyecek. Aralarında cerrahi ve dahiliye alanında doktora yapan veterinerlerin de bulunduğu 4 veteriner hekim ve bir veteriner teknikerinin de hizmet verdiği Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gece de bir veteriner hekim görevli olarak kalıyor.

“Amacımız hayvanları en güzel şeklide tedavi etmek”

Şehirlerin sadece insanların değil, bütün canlıların varlıklarını sürdürdüğü yerler olduğunu dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Torbalı Belediyesi olarak, ilçemizde yaşayan sokak hayvanlarına karşı oldukça duyarlı hareket ediyoruz. İnsan sağlığına verdiğimiz önem kadar, yaradılışımızın gereği ve sorumluluğumuz olarak da hayvan sağlığına değer veriyoruz. Bizim amacımız hayvanları en güzel şeklide tedavi etmek. Alanında uzman veteriner hekimlerimizle, personelimizle ve modern barınağımızla en sağlıklı koşullarda hayvanlarımızı koruyoruz. Açacağımız bu ameliyathane ile kentimizdeki önemli bir sorun sona ermiş olacak. Yarın saat 15.00’da gerçekleşecek olan açılışımıza tüm hayvanseverleri bekliyoruz” dedi

Torbalı Belediyesi Basın

Torbalı’da Patili dostlara modern ameliyathane

Yorumlar kapalı.