Torbalı’da semt pazarı yangın yeri

Artan enflasyon nedeniyle insanların alım gücü gün geçtikçe azalırken, pazaryerlerindeki fiyatlarda yaz mevsimi gelmesine rağmen düşmüyor. Torbalı’da dün kurulan Perşembe pazarında fasulye, domates, bamya, biber, patates, soğan fiyatları adeta görenleri dudak uçuklattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artan enflasyon nedeniyle insanların alım gücü gün geçtikçe azalırken, pazaryerlerindeki fiyatlarda yaz mevsimi gelmesine rağmen düşmüyor. Torbalı’da dün kurulan Perşembe pazarında fasulye, domates, bamya, biber, patates, soğan fiyatları adeta görenleri dudak uçuklattı. Temel ihtiyaçlar arasında yer alan bu ürünlerden fasulye 50, domates 20-25, bamya 30, biber 20-30, patates-soğan ise 15 liradan satıldı. Çoğu ürünün Torbalı’da yetişmesine rağmen fiyatların bu kadar yüksek olması vatandaşı da isyan ettirdi. Yüksek fiyatlar nedeniyle pazara gelen vatandaşlar her üründen azar azar almak zorunda kalırken, pazarcı esnafı ise fiyatların kendilerine olumsuz yansıdığı belirtti.

“BU FİYATLAR ATEŞ PAHASI”

Pazarcı esnafı Yaşar Kaya, “Fiyatlar geçtiğimiz yıllara göre çok yüksek maalesef ama bu fiyatları biz belirlemiyoruz. Bizim giderlerimiz de çok fazla arttı. Halden aldığımız fiyatlar belli. Bazen halden aldığımız fiyatında altında satmak zorunda kalıyoruz. Çünkü vatandaş alamıyor” dedi. Pazarda alışveriş yapan Müzeyyen Yıldız, “Biz önceden her üründen fazla fazla alırdık. Ama şimdi mümkün mü? Evde 6 kişiyiz 4 kilo domates aldım 100 lira para verdim. Patates, soğan, fasulye, biber, hepsi aynı. Bu fiyatlarla ev falan geçindirilmez. Bu fiyatları görmüyorlar mı artık bir çözüm bulsunlar” dedi.

HABER MERKEZİ

Torbalı’da semt pazarı yangın yeri

Yorumlar kapalı.