Trabzon Tanıtım TIR’ı Seferihisar’da

Trabzon Valiliği’nin 10 yıldan beri yürüttüğü organizasyonlar sonucunda Türkiye’nin dört bir yanını gezen Trabzon TIR’ı Seferihisar’a geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Şaha Çimen’in haberine göre her sene Trabzon Valiliği’nin yönlendirmeleriyle il il gezen Trabzon TIR’ı bu sene de İzmir’in Güzelbahçe ve Seferihisar ilçelerini gezerek Trabzon’un yöresel tatlarını, yöresel ürünlerini, Trabzon müziğini tanıtıyor. Yaklaşık bir haftadır Seferihisar’da olduklarını söyleyen Trabzon Tanıtım Tır’ının sorumlusu Tuna Aksoy, Trabzon tanıtım TIR’ının neyi amaçladığını anlattı.

KÜLTÜREL PAYLAŞIM

10 yıldan beri Trabzon Valiliğinin yürüttüğü bu organizasyonla Türkiye’nin her yerine gidiyoruz, diyen Trabzon Tanıtım Tır’ının sorumlusu Tuna Aksoy, “Türkiye’nin Şırnak’ından Hakkari’sine Mardin’in Kızıltepe’sinden Sinop’una kadar her yeri karış karış gezip Trabzon yöresel ürünleri olan Trabzon balı, tereyağı, peyniri, fındığı, ekmeği başta olmak üzere yöresel tatlarımızı; Trabzon kemençesini, bıçağını, keşanını tanıtıyoruz. Geleneklerimizi gittiğimiz yerlere taşıyoruz” dedi.

Trabzon Tanıtım TIR’ı Seferihisar’da

Yorumlar kapalı.