TÜMKİAD gövde gösterisi yaptı!

TÜMKİAD İzmir İl Başkanlığı Kaya Thermal Otel’de düzenlenen coşkulu törenle açıldı. Törende adeta bir gövde gösterisi yapan TÜMKİAD’da Genel Başkan Nihat Tanrıkulu, “Hiçbir siyasi partinin ne arka ne de ön bahçesi olacağız” dedi.

TÜMKİAD gövde gösterisi yaptı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turgay Kılıç/ YENİ İZMİR- Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) İzmir İl Başkanlığı’nın Kaya Thermal Otel’de görkemli bir açılış gecesi düzenledi. Açılış törenine; İzmir’in önde gelen siyasileri, milletvekilleri, iş insanları ve kurum ile kuruşların yöneticileri ve üyeleri katılım sağladı.

Gecede ilk olarak saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından TÜMKİAD’ın tanıtım filmi gösterildi. Söz konusu gösterimin ardından ise sahneye TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu çıktı.

TÜMKİAD GENEL BAŞKANI TANRIKULU
Nihat Tanrıkulu

‘DEVLETÇİ SEVDAYI ÜLKEYE KAZANDIRACAĞIZ’

Açılış töreninde bir araya gelenlerin alkışlarıyla salona giriş yapan Genel Başkan Nihat Tanrıkulu, kürsüdeki konuşmasında çok yönlü bir sesleniş gerçekleştirdi. Yeni yüzlere kapılarının açık olduğunu vurgulayan Tanrıkulu, “Hiçbir siyasi partinin ne arka bahçesi ne de ön bahçesi olacağız. Biz devletçi sevdayı bu ülkeye kazandıracağız. Ne sağcı ne de solcu olacağız. Ülkesini seven ve bu topraklarda din, dil, ırk ne olursa olsun önce insan olacak ve bu ülkeyi benimseyecek değerli katkıları olacak. Ülkemizin geleceği çocuklar için bu durum çok önemli” dedi.

TÜMKİAD-YENİ İZMİR

‘TARIMI YOK ETTİK’

Milliyetçilik duygularına vurgu yapan TÜMKİAD Genel Başkanı Tanrıkulu, “Eğer Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak istiyorsanız Çanakkale’ye, Soma’ya, Diyarbakır’a, Rize’ye ve 81 ile gideceksiniz. Rengi, dili, ırkı farklı olan her insanın bu topraklar için can verdiğini göreceksiniz. İzmir bu ülkenin ekonomisini şaha kaldıracak. Bu şehrin ülke ekonomisini zirveye taşıyacağını biliyor musunuz? Tarımcılıkta özellikle köy ve tarım kültürünü Türkiye’de yok ettik. Teknolojide ne kadar gelişirseniz gelişin, teknolojide üremediğinizde ilk olarak ekmeğe, toprağa muhtaç olacağımızı koronavirüs salgınında gördük. Bu ülkede tarımda, hayvancılıkta, turizmde, sanayide İzmir’in ne kadar önemli bir şehir olduğunu biliyorum” diyerek üretimi, tarımı ön planda tutan bir politika izlenmesi gerektiğini açıkladı.

‘ÜLKENİN İLK TARIMSAL ÜNİVERSİTESİNİ KURMAK İSTİYORUZ’

TÜMKİAD İzmir İl Başkanı Ahmet Kirazdiken ise gerçekleştirdiği konuşmasında, “TÜMKİAD, 42 şubesi olan yüzlerce iş insanını içinde barındıran, binlerce insana istihdam sağlayan kadın ve genç insanına öncelik vererek Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşu olmuştur. Burada bir milli seferberlik başlatıyoruz. Hiçbir ayrımcılığa yer vermeyerek farklılığı ise ötekileştirmeden tüm iş insanlarını TÜMKİAD’ın çatısı altında toplanmaya bekliyoruz. Büyük projelerimizle var olan gücümüze güç katacağız. İzmir’in ekonomisine destek vermekle birlikte turizm, tarım ve diğer tüm alanlardaki emekçilerimize her anlamda destek vererek dünya ile entegrenin yolunu yapacağız. Ülkenin ise ilk tarımsal üniversitesini kurmak istiyoruz. Bunun için gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.

AHMET KİRAZDİKEN
Ahmet Kirazdiken

TÜMKİAD’ın Genel Başkanı Tanrıkulu ve İl Başkanı Kirazdiken’in konuşması sonrasında İzmir İl Başkanlığı’nın mazbatası verildi ve İzmir İl Yönetimi’nde yer alan iş insanlarına rozetleri takıldı.

Görkemli gecede Anadolu Ateşi’nin gösterileri de büyük bir ilgiyle izlendi. Açılış töreni toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

tumkiad izmirde coskuyla kapilarini acti efe oyunu

TÜMKİAD gövde gösterisi yaptı!

Yorumlar kapalı.