Türk-İş Başkanı’ndan asgari ücret tepkisi!

2024 yılı için belirlenecek asgari ücret konusunda, Türk_İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücret zammı senede bir olacağına, hiç olmasın zam yapmayın" ifadelerini kullandı.

Türk-İş Başkanı'ndan asgari ücret tepkisi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 24. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

İktidara yakınlığıyla bilinen Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay, “Yıllardır asgari ücret görüşmelerine arkadaşlarımız katıldı. 12 kalemi ilgilendiriyor. Bu ücret başlangıç ücreti. Öyle bir noktaya geldi ki bu ücret geçim ücreti oldu. Bakan bu sene bir defa olacak diyor. Hiç olmasın, zam da yapmayın para da vermeyin” ifadelerini kullandı.

Atalay, “O masada iki gün sonra 4 tane işçi oturacak. Bu paralara nasıl geçinemeyeceklerini anlatacaklar. Cambaz olsanız 11 bin 400 TL’yle bir hafta geçinemezsiniz ya. Burada ne söylediysem orada da aynısını söylerim. Bu mesele hepimizin meselesi. 8 milyon asgari ücretli bu ülkenin en büyük sözleşmesi. Bizim için fark etmiyor. Onlar da komşularımız, arkadaşlarımız. Başlarını aşağı eğme lüksümüz yok” diye konuştu.

Atalay sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Ülkeyi yönetenlere bizi görmemezlikten gelmeyin diyorum. Bizi yok saymayın. 3 gün sonra oturduğunuz koltuklarda işçiler oturur. Bazı bürokratlar ben devletin sahibiyim zannediyor. Herkes için geçici bu iş.”

Haber Merkezi

Türk-İş Başkanı’ndan asgari ücret tepkisi!

Yorumlar kapalı.