Türkiye şehit öğretmenlerini unutmuyor!

Türkiye, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde şehit öğretmenlerini anıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, yıllardır terör örgütü PKK’nın hain saldırılarına maruz kalıyor. Şenay Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz, Ayşe ve Numan Konakçı gibi birçok öğretmen, bu terör örgütü tarafından şehit edildi.

Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017’de PKK’lı teröristler tarafından kaçırılıp katledildi. Sadece öğrencilerine bilgi vermek ve onları geleceğe hazırlamak için çaba gösteren bir öğretmenin yaşamı, terörün acımasız yüzüne kurban gitti. Babası Hamit Yılmaz, oğlunun cehaletle mücadele ederken şehit düştüğünü belirterek duygularını ifade etti.

Müzik öğretmeni olan Şenay Aybüke Yalçın, 9 Haziran 2017’de Batman’ın Kozluk ilçesinde terör saldırısında şehit edildi. Öğrencilerine ışık olan bir öğretmen olarak bilinen Aybüke’nin trajik kaybı, ülkenin gönlünde derin bir iz bıraktı.

Öğretmen olan Neşe Alten, görev yaptığı yerde teröristlerce katledilirken babası Hasan Alten de bu olayda hayatını kaybetti. Alten, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek çocukları eğitmeye adanmış bir öğretmen olarak anılıyor.

Türkiye, birçok öğretmenin PKK’nın saldırılarında kaybettiği yaşamlarını anıyor. Yasemin ve Bayram Tekin, Numan ve Ayşe Konakçı çifti, Arzu Özsoy, Ayşenur Alkan gibi öğretmenler, terörün acımasız yüzüne kurban gidenler arasında.

Haber Merkezi

Türkiye şehit öğretmenlerini unutmuyor!

Yorumlar kapalı.