Ünlü oyuncu Paul Geoffrey hayatını kaybetti

Kanser tedavisi gören ünlü oyuncu Paul Geoffrey hayatını kaybetti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü oyuncu Paul Geoffrey, 68 yaşında kanserle mücadele ederken Santa Fe, New Mexico’da hayatını kaybetti. Geoffrey, Krallar Savaşıyor (Excalibur) ve Uğultulu Tepeler gibi filmlerdeki rolleriyle tanınıyordu.

Paul Geoffrey, 1981 yapımı Krallar Savaşıyor filmindeki performansıyla büyük bir başarı elde etmiş ve Cannes Film Festivali’nde ödül kazanmış, ayrıca Oscar’a aday gösterilmişti. Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri efsanesini anlatan bu filmdeki rolüyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Geoffrey, kariyeri boyunca Tarzan: Asil ve Vahşi (Greystoke: The Legend of Tarzan), Anna Karenina, Uğultulu Tepeler (Wuthering Heights) gibi birçok gişe rekortmeni filmde yer aldı. Ayrıca Better Call Saul gibi sevilen televizyon dizilerinde de başarılı performanslar sergiledi.

1990’ların başında Santa Fe’ye taşınan Paul Geoffrey, uzun yıllar Santa Fe Properties’de emlakçılık yapmıştı. Oyunculuk kariyeri ve başarılı performanslarıyla sinema dünyasında iz bırakan Geoffrey, hayranları tarafından büyük bir saygıyla anılacaktır.

Haber Merkezi

Ünlü oyuncu Paul Geoffrey hayatını kaybetti

Yorumlar kapalı.