Ünlü ürolog Dr. Anika Ackerman cinsel yaşamı bitiren alışkanlığı sıraladı

Sosyal medyada büyük ilgi gören Ackerman, çiftlerin kaçınması gereken bu alışkanlıkları vurguladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü ürolog Dr. Anika Ackerman, cinsel yaşamı olumsuz etkileyen 5 alışkanlığı sıraladı. Sosyal medyada büyük ilgi gören Ackerman, çiftlerin kaçınması gereken bu alışkanlıkları vurguladı. İşte cinsel yaşamı öldüren 5 alışkanlık:

  • Az uyumak: Yeterli uyku almanın sadece ruh halini ve enerji seviyesini değil, libidoyu da etkilediğini belirtiyor. Az uyku bağışıklık sisteminden ruh sağlığına kadar pek çok alanda sağlığı olumsuz etkiler.
  • Çok fazla alkol tüketmek: Ackerman, düzenli olarak alkol alan kişilerin uzun vadede cinsel yaşamda sorunlar yaşayabileceğini söylüyor. Alkolün aşırı tüketimi libidoyu olumsuz etkileyebilir.
  • Fazla ya da yetersiz beslenmek: Ackerman, aşırı veya yetersiz beslenmenin de seks hayatını olumsuz etkileyen bir faktör olduğunu açıklıyor. Dengeli ve sağlıklı beslenme cinsel sağlığı destekler.
  • Stres: Stresin birçok hastalık için düşman olduğunu vurgulayan Ackerman, yönetilemeyen stresin cinsel yaşamı da olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor. Stresle başa çıkma yöntemleri önemlidir.
  • Yatak odasında sıkıcı olmak: Ackerman, çiftlere yatak odalarında sıkıcılıktan kaçınmalarını tavsiye ediyor. Heyecan ve yenilik, cinsel yaşamı canlı tutmada önemlidir.

Dr. Anika Ackerman’ın bu paylaşımı sosyal medyada takipçilerinden büyük destek ve beğeni aldı. Birçok kullanıcı, doktora samimi paylaşımı için teşekkür ederken, bazıları da tavsiyelerini destekledi. Kullanıcılardan biri, “Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, iyi bir cinsel yaşam için yaşınız ne olursa olsun önemlidir. Bu, fast food gibi şeyleri bırakmayı gerektirir” derken, başka bir kullanıcı da esprili bir yaklaşımla, “Cinsel yaşamımı etkileyen en önemli şey, onu paylaşacak kimsem olmaması” şeklinde yazdı.

Haber Merkezi

Ünlü ürolog Dr. Anika Ackerman cinsel yaşamı bitiren alışkanlığı sıraladı

Yorumlar kapalı.