yaratıcı bir üretim etkinliği: Efes Selçuk’ta kat’ı sanatına ilgi artıyor

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde kursiyerlerin katılımıyla düzenlenen birbirinden eğitici kurslar yoğun ilgi görüyor. Eğitmenlerin özveri ile yürüttüğü kurslar, Efes Selçuklu vatandaşlara kültürel kazanım ve sosyalleşme imkânı sağlıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezinde düzenlene kurslardan Kat’ı Sanatı kursu kadınların yoğun katılımıyla devam ediyor. Kurslara katılarak üretmenin keyfini yaşadıklarını belirten kursiyerlere göre kat’ı sanatı kursu terapi özelliği de taşıyor.

yaratici bir uretim etkinligi efes selcukta kati sanatina ilgi artiyor kati sanati 4

YAPTIĞIMIZ ETKİNLİKLER HER SENE GELİŞEREK DEĞİŞİYOR

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezinde Kat’ı Sanatını kursiyerlere sevdiren eğitmen Serdar Atalay; Yaptığımız etkinlikler her sene gelişerek değişiyor. Sadece kâğıt kullanılarak yapılan bir sanat. Kağıdın değişik şekillerde dövülmesi, çizilmesi, şekil verilmesiyle gerçekçi bir şekilde üç boyuta getirerek ortaya çıkarıyoruz ve ilgi çekici bir form kazandırıyoruz. Sanat eseri haline getiriyoruz” dedi.

İki grup halinde toplam 55 kursiyerin katıldığı kat’ı sanatını Efes Selçuk Belediyesi desteğiyle bugüne kadar 7 kez düzenlediklerini belirten kat’ı sanatı eğitmeni Serdar Atalay; Haftada iki gün çalışıyoruz.  Selçuk Efes Kent Belleğinde, 8 Eylül Selçukun Düşman İşgalinden Kuruluş gününde düzenlenen Efes Festivalinde açık hava sergilerimizi açtık, yapılan sanat eserlerini sergiledik. Amacımız İzmirin başka noktalarında da sergilerimizi açmak” dedi.

yaratici bir uretim etkinligi efes selcukta kati sanatina ilgi artiyor kati sanati 3

KATI SANATI ADETA BİR TERAPİ

Kat’ı sanatıyla ilgilenen kursiyer Sevim Bölükoğlu, bu sanatı icra etmenin rahatlatıcı bir terapi görevi gördüğüne dikkat çekerek sosyal çevre kazandıklarını aktardı.

Kat’ı sanatına yeni gönül veren kursiyer Hatice Mercan, eğitmenleri Gürsu Atalay ve Serdar Atalaydan aldıkları eğitimden çok memnun olduklarını, kurs alırken yaşadıkları heyecan ve resimler ortaya çıktıkça yaşadıkları memnuniyeti anlattı.

yaratici bir uretim etkinligi efes selcukta kati sanatina ilgi artiyor kati sanati 1

Kursiyer Derya Sevinç ise Ben 2018 yılından beri çok severek eğitim alıyorum. Kat’ı sanatı terapi gibi grubumuzdaki arkadaşlarımız ile çok iyi anlaşıyoruz. Eğitmenlerimize ve Efes Selçuk Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

CEMİL ZEYBEKER

yaratıcı bir üretim etkinliği: Efes Selçuk’ta kat’ı sanatına ilgi artıyor

Yorumlar kapalı.