Yeni Kabine’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Olarak Görev Yapacak olan Alparslan Bayraktar kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı görevini sürdüren Alparslan Bayraktar'ı yeni kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak atadı.   Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar kimdir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enerji  ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Alparslan Bayraktar, 2016-2018 yılları arasında ETKB Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü; 2010-2016 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Kurul Üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurtiçinde ve yurtdışında özel sektörde çalıştı.

Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yapmıştır. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye’nin Başkanlığını yürütmektedir.

Alparslan Bayraktar lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümünde Enerji Ekonomisi ve Politikası alanında yapmıştır.

HABER MERKEZİ

Yeni Kabine’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Olarak Görev Yapacak olan Alparslan Bayraktar kimdir?

Yorumlar kapalı.