Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı oldu. İbrahim Yumaklı kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu?

Erdoğan yeni Tarım ve Orman Bakanı görevini İbrahim Yumaklı'nın yürüteceğini açıkladı. Peki, Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir? İbrahim Yumaklı kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu? İşte bilgiler;

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yeni Kabine’de yer alacak bakanları açıkladı. Bu isimler arasında İbrahim Yumaklı’da bulunuyor. Yumaklı yeni dönemde Tarım ve Orman Bakanlığı görevini üstlenecek. Peki, Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir? İbrahim Yumaklı kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu?

1969 Yılında Kastamonu’da doğan İbrahim Yumaklı, Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nin ardından, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

İş hayatına 1993 yılında Marshall Boya A.Ş.’de ithalat işlemleri uzmanı olarak başlayan Yumaklı, 2011 yılına kadar Akzo Nobel Türkiye bünyesinde bulunan Marshall Boya A.Ş. ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı.

Yumaklı, geçtiğimiz Kabine’de de Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görev almıştı. Yeni dönemde Tarım ve Orman Bakanı olarak görev yapacak.

HABER MERKEZİ

Yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı oldu. İbrahim Yumaklı kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu?

Yorumlar kapalı.